Sağlık ve evde bakım hizmetleri kesintisiz devam ediyor | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Sağlık ve evde bakım hizmetleri kesintisiz devam ediyor

Büyükşehir sosyal belediyecilik anlayışını aralıksız sürdürüyor

Bu haber 14 Nisan 2023 - 23:15 'de eklendi ve 238 views kez görüntülendi.

Büyükşehir sosyal belediyecilik anlayışını aralıksız sürdürüyor

Sağlık ve evde bakım hizmetleri kesintisiz devam ediyor

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Adana merkez ve ilçelerdeki sağlık, kuaförlük ve evde bakım hizmeti çalışması aralıksız sürüyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Dairesine bağlı ekipler, SGDD/ASAM, IOM gibi kuruluşlarla iş birliği yaparak evde bakım, kuaförlük ve sağlık hizmetini aralıksız sürdürüyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın verdiği evde sağlık, bakım ve destek hizmetleri kapsamında hastalar evlerinde ziyaret ediliyor, periyodik olarak muayene ve kontrolleri, kişisel bakım ve temizlikleri yapılıyor.

DEZAVANTAJLI BÖLGELERE ÖNCELİK VERİLİYOR

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin kent genelinde sağlık alanında yürüttüğü evde bakım hizmetleri kapsamında dezavantajlı bireylere ulaşmaya devam ediliyor. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde verilen hizmette hastalar yaşadığı yerlerde ziyaret ediliyor, doktor ve hemşireler tarafından muayene ve kontrolleri yapılıyor. Evde kişisel bakım hizmeti ve ev temizliği ile özel gereksinimli bireylerin kişisel bakımları da gerçekleştiriliyor.