Sağlık Turizminin Röntgeni Çekildi | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Sağlık Turizminin Röntgeni Çekildi

Bu haber 16 Ekim 2018 - 13:21 'de eklendi ve 27 views kez görüntülendi.

Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinin ev sahipliğinde gerçekleşen çalıştay sonunda, çalışma grubu raporlarını sunarak, Sağlık Turizminin güçlü ve zayıf yönleri tespit edildi.

Sağlık Bakanlığı ve Adana Valiliği tarafından, Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinin ev sahipliğinde düzenlenen ”TÜSKA Sağlık Hizmetleri Akreditasyonu Tanıtımı Toplantısı ve Sağlık Turizmi Çalıştayı’’ sona erdi. Sağlık turizminin adeta röntgeninin çekilerek, güçlü ve zayıf yönlerinin tespit edildiği çalışayda oluşturulan 10 farklı çalışma grubu, raporlarını sundu.

“Bölge turizmini çeşitlendirmek, 12 aya yaymak, katma değeri yüksek turizm hareketleri yaratmak, iş hacmini arttırmak, sağlık hizmetlerinde akreditasyon çalışmalarının geliştirilmesi için yapılması gereken hususları görüşerek gerekli kararları almak ve bu alanlarda karşılıklı iş birliğini sağlamak” amacıyla düzenlenen çalıştay, Adana, Mersin, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Elazığ, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve İzmir’den konunun paydaşlarını bir araya getirdi.

“Sağlıkta Akreditasyon ve Önemi, Hastane Akreditasyon Programı, Dünya ve Türkiye’de Akreditasyon Uygulamaları, Sağlıkta Akreditasyon Standartları, TÜSKA Ortaklığında Yürütülen Kalite İyileştirme Projeleri ve Önerilerin” ele alındığı çalıştayın ikinci gününde, oluşturulan 10 farklı çalışma grubunca hazırlanan raporlar açıklandı.

“Medya Tanıtım ve Pazarlama, Ulaşım ve Konaklamada Aracı Kurum, Kuruluşlar, Hizmet Sunumu ve Kalitesi, Nitelikli İnsan Kaynağı, Üçüncü Yaş ve Engelli Turizmi, Kozmetik ve Estetik Amaçlı Sağlık Turizmi, Termal ve Zindelik Sağlık Turizmi, Ulusal ve Uluslararası Akreditasyon, Devlet ve Özel Sektör Sorumlulukları ile Finansal Fırsatlar ve Sigorta” konu başlıkları altında oluşturulan çalışma grupları, ayrı ayrı yaptıkları sunumlarında; sağlık turizmindeki güçlü, zayıf ve iyileştirmeye açık yönlere dikkati çektiler.

Konferans Salonunda gerçekleştirilen ve program kapsamında hastanenin tüm birimlerinde saha gezisi yapılarak konuklara tanıtıldığı çalıştay, sertifika dağıtımı ile sona erdi.

Katılımcılara sertifikalarını veren Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü Başkanı , , , gösterilen ilgiden dolayı teşekkür ettiler.