"SADECE 2'NCİ ETABIN DEĞİL 3'NCÜ VE 4'NCÜ ETABIN DA YAPILMASI GEREKİR" | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

“SADECE 2’NCİ ETABIN DEĞİL 3’NCÜ VE 4’NCÜ ETABIN DA YAPILMASI GEREKİR”

Bu haber 20 Kasım 2018 - 22:45 'de eklendi ve 24 views kez görüntülendi.
(DABB) ve , her hafta cuma günleri gerçekleştirdiği Halk Günü’nde vatandaşlarla buluştu. Öneri ve talepleri dinleyen Başkan Soner Çetin, Halk Günü’nde önemli mesajlar verdi. Son günlerde kamuoyunda tartışılan “Metro’nun 2’nci etabının tamamlanması” konusuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Çetin, “’da yarım kalan her işi tamamlayacağız. Metro da buna dahil. ’da metro’nun sadece 2’nci etabının değil 3’ncü ve 4’ncü etabının da yapılması gerek. Herkesin ağzının açık kalacağı projelerimiz hazır” dedi.
Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, her cuma saat 14.00’te Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlediği Halk Günleri’ne aralıksız devam ediyor. Geçtiğimiz cuma günü Halk Günü’nde halkla buluşan Başkan Soner Çetin, vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinlediği Halk Günü’nde, yakın dönemde gerçekleşecek etkinlikler ile ilgili toplantıya katılanları bilgilendirdi. Halk Günü’ne gelen vatandaşların sorularını yanıtlayan ve hizmetlerle ilgili teşekkür alan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, son günlerde kamuoyunda konuşulan, “Metro’nun tamamlanması” ile ilgili açıklamalarda bulundu.
“HERKESİN AĞZININ AÇIK KALACAĞI PROJELERİMİZ HAZIR”

“Adana’da yarım kalan hiçbir iş bırakmayacağız” diyen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Bundan adınız gibi emin olun. Son zamanlarda tartışma konusu olan bir husus var. “Metro tamamlanacak mı? 2’nci etabı yapılacak mı?” gibi konular bu ara sıkça dile getiriliyor. Metro’nın tabii ki 2’nci etabının tamamlanması gerekir. Altını çizerek söylüyorum. Metro’nun stadyuma ve üniversiteye kadar uzatılması gerekir. Bu 2’nci etap. Benim kafamda başka başka etaplar var.  Bizim bomba projelerimiz hep yolda. Herkesin ağzının açık kalacağı projelerimiz var. Ulaşım konusunda Türkiye’de olmayan son teknolojiyi biz getireceğiz. Dünya’nın en üstün teknolojisini Adana haketmiyor mu? Önce İstanbul, Ankara, İzmir’de yapılsın sonra biz mi örnek alalım? Onlar bizi örnek alsın” dedi.   Adana’yı her anlamda cazibe merkezi yapacaklarını vurgulayan Çetin, “Çukurova Havalimanı ne oldu bilmiyorum. İnşallah tamamlanır. Tamamlanınca raylı sistemin oraya kadar uzatılması gerekir. Adana’yı turizm anlamında da cazibe merkezi haline getireceğimizi biliyorsunuz. Onun için bu raylı sistemin sahile kadar hatta sahilden de böyle kıyıya paralel uzatılması gerekir. Yani bu sistemin sadece 2’nci etabı değil 3’ncü etabı var, 4’ncü etabı da var. İnşallah biz bunları da yapacağız. Çok geç kalınmıştır. Elin adamı bu işi 100 yıl önce halletmiş, dünyada bu iş çözülmüş. Raylı sistem tartışmalarının artık geride kalması gerekir. Bunun devamı ve bitirilmesi gerekir. Biz Adana’da yarım kalmış hiçbir işi bırakmayacağız. Hepsini tamamlayacağız. Bundan adınız gibi emin olun” diye konuştu.