Sabancı’ya ‘Dünya Lideri’ unvanı | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Sabancı’ya ‘Dünya Lideri’ unvanı

İngiltere merkezli The Green Organization tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve dünyada kurumsal sosyal sorumluluk projelerinin değerlendirildiği en prestijli platformların başında gelen International CSR Excellence Awards’ta (Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk Mükemmeliyet Ödülleri) 2023 yılı kazananları açıklandı.

Bu haber 17 Haziran 2023 - 12:09 'de eklendi ve 181 views kez görüntülendi.

Kurumsal sosyal sorumlulukta
Sabancı’ya ‘Dünya Lideri’ unvanı

İngiltere merkezli The Green Organization tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve dünyada kurumsal sosyal sorumluluk projelerinin değerlendirildiği en prestijli platformların başında gelen International CSR Excellence Awards’ta (Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk Mükemmeliyet Ödülleri) 2023 yılı kazananları açıklandı.

Sabancı Holding, 2021 yılında başlattığı ve son 2 yılda Türkiye’nin en geniş katılımlı sosyal sorumluluk hareketine dönüşen Sabancı Cumhuriyet Seferberliği projesi ile, 2023 Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk Mükemmeliyet Altın Ödülü’ne layık görüldü. Sabancı Holding’in ödülü, Londra’nın tarihi St. Paul Katedrali’nde düzenlenen törenle, Sabancı Holding Kurumsal Marka Yönetimi ve İletişim Bölüm Başkanı Pelin Erkıralp’e takdim edildi.

BREZİLYA’DA TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK

Dünyanın dört bir yanından 500’ün üzerinde projenin değerlendirildiği etkinlik kapsamında ödüle layık görülen Sabancı Holding’e, aynı zamanda The Green Organization tarafından ‘Kurumsal Sosyal Sorumluluk Dünya Lideri’ unvanı da verildi. Bu kapsamda, Sabancı Holding, gelecek yıl Brezilya’da düzenlenecek The Green World Awards’ta (Yeşil Dünya Ödülleri) Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı.

“CUMHURİYETİN 100’ÜNCÜ YILINDA BU ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLMEK BÜYÜK GURUR”

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Sabancı Holding Kurumsal Marka Yönetimi ve İletişim Bölüm Başkanı Pelin Erkıralp, Sabancı’nın öncü ve örnek olma vizyonunu kurumsal sosyal sorumluluk alanında da ortaya koymuş olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ederken, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılını kutladığımız bu anlamlı senede, uluslararası camiada böyle bir ödüle layık görülmek bizler için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağı. Bu proje, sadece bizim sosyal vizyonumuzun, insan ve toplum odaklı bakış açımızın bir göstergesi değil, bunun ötesinde Sabancı’nın Cumhuriyet’e ve Atatürk değerlerine olan bağlılığının simgesi. Sabancı Topluluğu olarak, önümüzdeki dönemde de Cumhuriyet’i sahada çalışarak yüceltmeye; ülkemizin toplumsal kalkınmasına öncülük etmeye devam edeceğiz. Başta Yönetim Kurulu Başkanımız Güler Sabancı ve CEO’muz Cenk Alper olmak üzere, bu projeyi sonuna kadar sahiplenen tüm Sabancı Gönüllüleri’ne ve tüm Topluluk çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Sabancı Cumhuriyet Seferberliği Hakkında

Kurulduğu günden bu yana Cumhuriyet’in değerlerini yaşatmayı en büyük önceliği olarak gören Sabancı Topluluğu, Sabancı Cumhuriyet Seferberliği projesini, 2021 yılında, Topluluğun kuruluş yeri olan Adana’da başlattı.

2022 yılında Türkiye’nin en geniş katılımlı sosyal sorumluluk hareketine dönüştürülen proje kapsamında, iki yılda “Gençlerin geleceğe hazırlanması”, “Kadınların iş gücüne katılımı”, “İklim acil durumu ile kalıcı mücadele” ve “Biyoçeşitliliğe destek” gibi farklı başlıklar altında 600’ün üzerine etkinlik gerçekleştirildi.
Sabancı Gönüllüleri, son iki yılda gerçekleştirilen etkinlikler için yaklaşık 150 binden fazla saat ayırdı. Bu da yaklaşık 17 yıllık bir çalışmaya denk geliyor.

Seferberlik kapsamında 2021 yılında etkinlik gerçekleştirilen il sayısı 11 iken, 2022’de bu sayı 49’a yükseldi. Cumhuriyet’in 100’üncü yılı olan 2023 yılında, etkinlikler Türkiye’nin 81 iline yayılmış olacak.