RAMAZAN SAYGILI, KIZILAY 1. BAŞKAN YARDIMCISI OLDU | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

RAMAZAN SAYGILI, KIZILAY 1. BAŞKAN YARDIMCISI OLDU

KIZILAYIMIZIN HER KAMPANYASINDA ÖNCÜ OLAN ADANA’MIZIN TÜM KIZILAY DOSTLARINA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Bu haber 10 Temmuz 2023 - 13:59 'de eklendi ve 158 views kez görüntülendi.

RAMAZAN SAYGILI, KIZILAY 1. BAŞKAN YARDIMCISI OLDU

SAYGILI:

“KIZILAYIMIZIN HER KAMPANYASINDA ÖNCÜ OLAN ADANA’MIZIN TÜM KIZILAY DOSTLARINA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Türk Kızılay’ında bir tarihin yaşanarak, ilk kez bir kadın genel başkanın seçildiği Olağanüstü Genel Kurulda, uzun yıllardır Kızılay’ın birçok kademesinde görev yapan ve Adana’yı en iyi şekilde temsil eden, son olarak genel sekreterlik görevinde bulunan Adanalı iş adamı Ramazan Saygılı, bu kez 1. Başkan Vekili oldu.

Saygılı, yaptığı açıklamada, Kızılay’ın her projesinde ve kampanyasında liderliğe oynayan Adanalı Kızılay dostlarına teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video mesajının yayınlandığı, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı, Sosyal Politikalar Başkanı ve Ankara Milletvekili Jülide Sarıeroğlu ile seçkin bir davetli grubunun katıldığı genel kurul sonrasında yapılan görev bölümünde, Ramazan Saygılı, Genel Başkan Fatma Meriç Yılmaz tarafından 1. Başkan Vekili olarak görevlendirildi.

ADANALILARA MESAJ
Saygılı, yaptığı açıklamada, Adanalılara seslenerek, “Adanalı tüm kardeşlerime ve Kızılay dostlarına da teşekkür etmek istiyorum. Sizi Ankara’da temsil eden bendenizi hiç mahcup etmediniz. Kızılayımızın her projesinde, kampanyasında liderliğe oynadınız. Allah yardımlarınızı kabul etsin, bereketini artırsın.
Yeni görevimizde Allah yardımcımız olsun diyor, sizlere olan güvenimi tekrar belirtmek istiyorum” ifadelerine yer verdi.

Saygılı, genel kuruda tarihi bir ana şahitlik ettiklerini belirterek, şöyle devam etti:

“Bir bayrak değişimi yaşandı ancak bu değişim 155 yıllık Kızılay tarihinde de bir ilk anlamına geliyordu. Delege kardeşlerimiz oy birliği ile 1 buçuk asırlık dev iyilik çınarının aşına Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz kardeşimizi seçti. Böylelikle Kızılayımız tarihinde ilk kez bir kadın başkanı oldu. Yıllardır birlikte iyilik hareketini büyütmek için çalıştığımız Fatma Meriç Yılmaz hanımefendi huzurlarınızda bir kez daha tebrik ediyor, yüklendiği bir zorlu görevin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

Ramazan Saygılı, genel kurulun ardından Ankara’da ilk yönetim kurulu toplantısını yaptıklarını ifade ederek, “Değerli Genel Başkanımız Sayın Fatma Meriç Yılmaz ve arkadaşlarımız bendenizi 1. Genel Başkan Yardımcısı olarak görevlendirdiler.
Bildiğiniz gibi bizler bu görevi tüm diğer Kızılaycı arkadaşlarımız gibi gönüllü olarak yerine getiriyoruz. Yükümüz ağır, yolumuz uzun… sizler başta olmak üzere tüm Kızılay dostlarının omuzlarımızdaki yüke verecekleri destek çok önemli. Bugüne kadar verdiğiniz desteklerin bundan sonra da artarak devam edeceğine yürekten inanıyorum” dedi

Kızılay’ın toplumun ortak değeri olduğunu belirten Ramazan Saygılı, şöyle devam etti:

“Dünya gittikçe zorlu bir yer halini alıyor. Hergün yüzbinlerce kişi mülteci durumuna düşüyor. Çatışma bölgelerinin sayısı artıyor, pandemiden sonra bozulan tedarik zincirinin etkileri hala sürüyor ve insanları yoksullaştırıyor. Doğal afetler her geçen yıl daha fazla sayıda insani etkiliyor. Biz insani yardım gönüllülerinin bu anlamda yükü her geçen gün daha da artıyor. Bir fazla yarayı nasıl sararız diye hergün yeniden ve yeniden planlar yapıyoruz. Arkadaşlarımızın bir kısmı dünyanın bir ucunda sabaha uyanırken bir kısmı dünyanın öbür ucunda geceyi yaşıyor.

Kızılay toplumun ortak değeridir. 1 buçuk asırlık tarihinde ülkemizin yaşadığı tüm acılarda, değişimlerde Kızılay vardır. Onun içindir ki Kızılay’ı günlük tartışmaların dışında tutmak zorundayız. Her kesimden 85 milyon olarak Kızılayımıza sahip çıkmak zorundayız. Biz Kızılay yönetimi olarak, gerek milletimiz gerekse dünya mazlumları arasında hiçbir ayrım gözetmeden hizmet üretmeye devam edeceğiz/ediyoruz. Ben birçok konuşmamda Kızılayımız renk körüdür cümlesinin altını çizdim. Kızılay, hizmet ederken hiç kimsenin rengine bakmaz. Bizim anayasamızın temel ilkelerinden birisi budur.”

Saygılı, “Kızılayımızın olağanüstü genel kurulu, ülkemizin ve hatta dünyanın en büyük afetlerinden biri olan 6 Şubat depreminin ardından gerçekleşti. Bu süreçte Kızılaycı kardeşlerimiz insan üstü bir çalışma ortaya koydu. Ankara’ya gelen delegelerimizin neredeyse tamamı deprem bölgesinde bizzat çalışmış arkadaşlarımızdı. Bir kısmı ise depremi yaşamış, sevdiklerini kaybetmiş ancak onları toprağa verir vermez yeniden insanlara yardıma koşmuş kardeşlerimizdi” diyerek, şöyle devam etti:

“Saygıdeğer cumhurbaşkanımızda genel kurulumuz onurlandırdığı video mesajında bu hususa dikkat çekti. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi Kızılaycıların yaraları sarmak için ortaya koyduğu çabaların en büyük şahidi depremzede kardeşlerimizdir.”

Bu arada, genel kurula katılan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya Genel Başkan Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, Milletvekili Jülide Sarıeroğlu’na ise 1. Başkan Vekili Ramazan Saygılı tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.