Ramazan Ayını Vatandaşa Zehir Ettiler | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

CHP’Lİ ŞEVKİN MECLİSTE İKİNCİ KEZ ANT İÇTİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Ayhan Barut, Gazi Meclis’te yemin etti

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Ayhan Barut, Gazi Meclis’te yemin etti

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Ramazan Ayını Vatandaşa Zehir Ettiler

Bu haber 01 Nisan 2022 - 11:22 'de eklendi ve 400 views kez görüntülendi.

, iktidarın fahiş zamlarla Ramazan ayını vatandaşı zehir ettiğini söyledi. Ramazan ayıyla özdeşleşen güllacın da yüzde 50 zamlandığını kaydeden Bulut, “Güllacı satın almayı bırakın, evde yapmak bile lüks oldu. 4 kişilik ailenin hurma masrafı sadece 600 TL” dedi.

Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, TBMM Genel Kurulu'nda Ramazan ayı öncesi temel ihtiyaç ürünlerine art arda gelen fahiş zamlara tepki gösterdi. “Ramazan ayı bereketiyle derler ama bu yıl zamlarla birlikte geldi” diyen Bulut,ekonomik krizin etkileri her geçen gün ağırlaşırken faturasının da yurttaşın mutfağına çıktığını bildirdi.

Şekere, süte, yufkaya, cevize gelen zamlarla birlikte Ramazan ayıyla özdeşleşen güllacın da yüzde 50 zamlandığını kaydeden Bulut, şöyle devam etti:

“Güllacı satın almayı bırakın, evde yapmak bile lüks oldu. Orucunu hurmayla açmak isteyen vatandaşlar ise taneyle almak zorunda.

HURMANIN TANESİ TL

Hurmanın tanesi İstanbul Eminönü'nde 5 TL'ye satılıyor. Vatandaş orucu otuz gün hurmayla açmak istese cebinden çıkacak para 150 lira, 4 kişilik ailenin hurma masrafı sadece 600 TL.

İFTAR SOFRASINA PİDE GELMEYECEK

Bu yıl iftar sofrasına pide de gelmeyecek. 2021 yılında 4 liradan satılan ramazan pidesinin fiyatına yüzde 66 zam geldi, 330 gram ramazan pidesi 6 lira.  Bu millet ne yiyecek diye düşünmediniz, vatandaşın on bir ayın sultanı olan ramazanını da zehir ettiniz.”