Özsüt Dünya Süt Günü’nü | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

CHP ADANA SİVAS DAVASI BASIN BÜLTENİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ADANA HAYVAN BAKIMEVİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Özsüt Dünya Süt Günü’nü

Özsüt Dünya Süt Günü’nü
sütlü tatlılarıyla taçlandırıyor

Bu haber 29 Mayıs 2023 - 14:01 'de eklendi ve 134 views kez görüntülendi.

Özsüt Dünya Süt Günü'nü
sütlü tatlılarıyla taçlandırıyor

Kazandibi, Fırın Sütlaç, Keşkül, Tavukgöğsü, Tavukgöğsü Kazandibi ve Sakızlı Muhallebi… Yıllar geçse de klasikleşen tatları ile hala bizleri mutlu eden bu tatlıların özünde ne var derseniz; süt var deriz! Sütlü tatlı denilince Türkiye'de aklımıza gelen ilk markalardan olan Özsüt, 1938'den günümüze nesiller boyu çeriği ve hazırlanışı değiştirilmeden sunulan geleneksel tatlılarını, en doğal ve en kaliteli günlük çiftlik sütü ile hazırlıyor. 1 Haziran Dünya Süt Günü'nü birbirinden enfes sütlü tatlılarıyla taçlandıran Özsüt, misafirlerini bu güzel günde birlikte sütlü tatlı kaşıklamaya davet ediyor.

İlk günden bugüne, değişmeyen lezzetleriyle misafirlerini ağırlayan Özsüt, tam 85 yıldır aynı ustalıkla ve aynı reçetelerle hazırladığı sütlü tatlılarıyla Dünya Süt Günü'nü kutluyor.

Her kaşıkta yaratan sütlü tatlılar

Geleneksel tatlıların özel lezzetlerini yakalamak ayrı bir emek ve ayrı bir deneyim gerektiriyor. Özsüt'ün maharetli ustalarının elinden çıkan sütlü tatlarına lezzet ve doku veren pirincin özel değirmenlerde öğütülmesiyle hazırlanan sübyeden geliyor. Sübye ile doygun bir kıvama ulaşan sütlü lezzetler her kaşıkta ayrı bir şölen yaşatıyor. İşte bu nedenle Özsüt'ün alametifarikası Ege usulü Kazandibi, ilk günden beri aynı tadı veriyor. Badem ve sütün muhteşem uyumunu yansıtan Keşkül, tadı ve kıvamıyla tadanları lezzet yolculuğuna çıkarıyor. Yıllardır Özsüt mutfağının en çok tercih edilen lezzetlerinden olan, üzeri nar gibi kızarmış Fırın Sütlaç her daim cezbederken, Sakız Adası'nın mis kokulu sakızlarıyla günlük çiftlik sütünü buluşturan Ege'nin hafif lezzeti Sakızlı Muhallebi damaklarda iz ırakıyor. Tavuk göğüs etiyle ve tavukgöğsünün dibinin özel ocaklarda karamelize edilmesiyle hazırlanan Tavukgöğsü ve Tavukgöğsü Kazandibi ise vazgeçilmezler arasındaki yerini koruyor.

Sütlü tatlılarını günlük çiftlik sütüyle hazırlayan ve hiçbir ürününde koruyucu katkı maddesi kullanmayan Özsüt, günlük 60 bin porsiyon pasta, 150 bin porsiyon sütlü tatlı, 20 bin porsiyon şuruplu tatlı, 10 ton dondurma ve 7 ton unlu mamullük üretim kapasitesiyle Türkiye'nin dört bir yanına en kaliteli çiftlik sütü ile hazırlanmış lezzetlerini ulaştırıyor.

Özsüt hakkında:

Özsüt'ün 1938 yılında İzmir Kemeraltı'nda başlattığı tatlı serüveni, bugün 45 ilde 145'in üzerinde mağazası, beş bine yakın çalışanı ve on binlerce misafiriyle sürüyor. STP Gıda altında bayilik sistemiyle faaliyetlerini büyüten Özsüt'ün geleneksel tatları, ülkemizde olduğu gibi yurt dışında da yoğun ilgi görüyor. Bu doğrultuda Türkiye dışında da yatırımlarına devam eden marka, 'da bulunan 7 şubesiyle yurt dışındaki lezzet tutkunlarına da ulaşıyor. Özsüt'ün ürün gamı içerisinde pasta, sütlü ve şerbetli tatlılar, unlu mamuller, dondurma, kaymak, çikolata, kahve, Türk ve dünya mutfağından özel lezzetler yer alıyor.