ÖLÜM YOLU'NDA NE ZAMAN ÖNLEM ALACAKSINIZ? | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

ÖLÜM YOLU’NDA NE ZAMAN ÖNLEM ALACAKSINIZ?

Bu haber 02 Şubat 2019 - 17:43 'de eklendi ve 27 views kez görüntülendi.

’yı olduğu kadar tüm Türkiye’yi yasa boğan Solaklı mahallesindeki kaza, Adana-Karataş “Ölüm yolu”nu bir kez daha gündeme taşıdı.

Bu yoldaki sorunları birçok kez gündeme getiren ve acil çözüm çağrısında bulunan Sümer, “Önlemlerin alınması için daha kaç masum canı yitireceğiz?” diye sordu.

Asker uğurlamaya gidenlerle dolu minibüs ile iş makinasının çarpışması sonucu oluşan ve üç vatandaşımızın ölümüne 13’ünün de yaralanmasına neden olan kaza, Adana-Karataş yolunu bir kez daha gündeme taşıdı. Can pazarının yaşandığı kazanın gerçekleştiği “ölüm yolu”nu pek çok kez TBMM gündemine taşıyan CHP’li , “Bu yolda önlem ne zaman alınacak? Daha kaç masum insanı yitireceğiz” diye sordu.

CHP’li Sümer, Yüreğir ilçesi Solaklı Mahallesi Karataş Yolu’nda meydana gelen ve sadece Adana’yı değil tüm Türkiye’yi yasa boğan kazada hayatını kaybeden tüm vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Kazanın meydana geldiği yolla ilgili yetkilileri defalarca uyardıklarını hatırlatan Sümer, TBMM Genel Kurulu’nda Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifinin görüşmeleri sırasında bu konunun önemine dair bir konuşma yaptığını ve Ulaştırma Bakanı’na soru önergesi verdiğini anımsattı.

DAHA KAÇ CANIMIZ GİDECEK?

Sümer, “Defalarca bu yolun durumunu, vatandaşımızın can ve mal güvenliğinin olmadığı konusunu gündeme getirdik. Yitirdiğimiz vatandaşlarımız nedeniyle vatandaşlarımız arasında bu yolun adı “Ölüm Yolu”na çıktı. Bakan soru önergeme kamulaştırma işlemlerinin tamamlanması, TEDAŞ ve TELEKOM’a ait hatların deplase edilmesi gerektiğini, yolun ancak 2019 yılında yolun tamamlanacağı yanıtını vermişti. Ama artık beklemeye tahammül kalmadı. Bir kez daha çağrıda bulunuyorum. Bu yola gereken özeni ve önemi artık gösterin. Önlemlerin alınması için daha kaç masum insanımızı yitireceğiz?” diye sordu