Nitelikli Eğitimin Adresi | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Nitelikli Eğitimin Adresi

Bu haber 07 Ocak 2020 - 14:30 'de eklendi ve 18 views kez görüntülendi.

Mektebim Eğitim Kurumları kentte bir otelle basınla bir araya gelerek öğrencilere verdikleri eğitimleri ve kurumun yapısını anlattı.  6 ay önce yeni yönetimin oluşmasına vurgu yapan Mektebim Eğitim Kurumları Genel Müdür Yardımcısı Banu Gürün, ülke genelinde okul olarak çok başarılı işlere imza attıklarını ve eğitimde önder kuruluştan biri olduklarının altını çizdi.

Toplantıya katılanlar arasında Mektebim Eğitim Kurumları Genel Müdür Servet Özkök, Genel Müdür Yardımcısı Banu Gürün, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Sancak, Adana İl Sorumlusu Önder Mercanlı, Yabancı Diller Müdürü Lale Muti ve basın mensupları yer aldı.

ÖĞRETMEN GELİŞTİRME MERKEZLERİ

Mektebim Okulları Genel Müdürü Servet Özkök, Türkiye’nin en önemli problemlerinden birinin eğitim olduğunu vurgulayarak, nitelikli eğitimin şart olduğunun altını çizdi. Özkök, çocuklar için okulda en önemli şeyin öğretmen olduğunu söyleyerek, Mektebim Eğitim Kurumlarında öğretmen geliştirme merkezleri açtıklarını kaydetti.

KÜRESEL FARKINDALIK DERSLERİ

Özellikle öğretmenlerin gelişimleri için her türlü eğitimi verdiklerini vurgulayan Servet Özkök, öğretim ortamının güncel tutmanın önemine değindi. Mektebim Eğitim Kurumları olarak çocukları özellikle küresel farkındalık adına yetiştirdiklerini vurgulayan Özkök, küresel farkındalığı derslerin arasına koyduklarını dile getirdi.

BİLİNÇLİ ÖĞRETMEN STRATEJİSİ

Kurum olarak çocuk odaklı çalıştıklarını ve çocukların gelişimleri için her türlü şeyi yaptıklarını vurgulayan Özkök, Mektebim Eğitim Kurumları’nın bu sektörde en iyi olmasını hak ettiğinin altını çizdi. Dev kadro ve bilinçli öğretmen stratejisiyle hareket ettiklerini belirten Özkök, ülke genelinde en iyi yerlerde olduklarını belirtti.

SANCAK: EĞİTİM OLDUKÇA ÖNEMLİ

Mektebim Eğitim Kurumları ortaklarından Sancak Grup yönetim kurulu üyesi Mehmet Sancak, özel eğitime güvensizlik olduğunu belirtti. Ebeveynlerin özel okullara gönderirken seçici olmalarını ve araştırmadan göndermemeleri gerektiğinin altını çizdi. Sancak Grup olarak birçok işlere imza attıklarını belirten Mehmet Sancak, eğitimin oldukça önemli olduğunu vurguladı. Mektebim Eğitim Kurumları olarak çocuklara en iyi şartlara eğitim verdiklerini ifade eden Sancak, ülke genelinde özel okul olarak en iyi okullardan biri olduklarını kaydetti.

 

HABER – PINAR AYTEKİN