Müftü Taşcı: İyilik Hareketini Geliştirmek ve Yaymaktır. | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

İLAÇ SADECE ECZANEDE SATILABİLİR!

Gündem, Sağlık, Siyaset

Müftü Taşcı: İyilik Hareketini Geliştirmek ve Yaymaktır.

Bu haber 30 Kasım 2022 - 16:49 'de eklendi ve 119 views kez görüntülendi.

Adana’da Hayırseverler, Kentte İhtiyaç Sahibi Ailelerin Yüzlerini Güldürüyor.

Adana İl Müftülüğü, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Adana Şubesi ve Adana İl Göç Koordinatörlüğü iş birliğinde, Adana İl Müftüsü Mehmet Taşcı’nın önderliğinde hastası aileler başta olmak üzere, ihtiyaç sahibi ailelere temel gıda maddelerinden oluşan “İyilik Paketi” dağıtıldı.

Erzak dağıtımında bire bir görev alan Müftü Taşcı, “İhtiyaçla ilgili bildirim aldığımız zaman anında bu kardeşlerimizin ihtiyaçları karşılanıyor. Maddi durumu iyi olan ailelerin bağışlarıyla ihtiyaç sahiplerine destek oluyoruz. Bugün de 90 ailenin ihtiyaçlarını karşıladık.” İfade etti.

İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ailenin evinin ihtiyaçlarının, hayırseverlerin desteğiyle giderildiğini söyleyen Müftü Taşcı, İhtiyaç sahiplerine faydalı olma yolunda kullanan şehrimizin fedakar, hayır sahibi iş insanlarına, şehrimizin manevi mimarı meslektaşlarıma ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Amacımız ve gayemiz, yeryüzünde iyilik hakim oluncaya kadar, mazlum ve mağdur kalmayıncaya kadar iyilik hareketini geliştirmek ve yaymaktır.” dedi.

Ardından, hazırlanan 90 adet erzak kolisi Adana İl Göç Koordinatörü Hatice Türkmen ve yardımcıları Muhammet Uygun ve Ümit Erginin çalışmalarıyla tek tek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.