“Millete hesap vereceğine hesap soran bir iktidar var” | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

“Millete hesap vereceğine hesap soran bir iktidar var”

Bu haber 09 Haziran 2022 - 12:28 'de eklendi ve 92 views kez görüntülendi.

İnsanımız hiçbir dönemde bu kadar aşağılanmadı, diyen İyi Parti Milletvekili Metanet Çulhaoğlu basın açıklaması yaptı.

Çulhaoğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“İktidar mensuplarının sebep oldukları krizler derinleştikçe, beceriksizlikleri gün gibi meydana döküldükçe, söyleyecek yalanları, anlatacak masalları, üretecek bahaneleri kalmadıkça artık kötü dillerini, öfkelerini, nefretlerini, açık etmekten çekinmemeye başladılar.

Millete hesap vereceğine, milletten hesap soran, Vatandaşının taleplerini dinleyeceğine kendilerini taleplerini vatandaşa dayatan, İnsanlarının hakkını korumayan bir iktidar zihniyeti ile karşı karşıyayız. Büyük Türk Milleti iktidarı nezdinde Bir gün hain, Bir gün terörist, Bir gün nankör, Bir gün şükürsüz, bir gün vicdansız ilan ediliyor.

Geçtiğimiz hafta da bu aziz millete “çürük ve sürtük” denildi.

Cumhuriyet tarihimizde hiçbir siyasi lider milletimize bu hakareti etmemiş, milletimiz böylesi bir hakareti daha önce hiç görmemiş, yaşamamıştı.

Öte yandan, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin AKP’nin Kızılcahamam kampında,“Enflasyonla birlikte büyümeyi tercih ettik. Bu sistemden dar gelirliler hariç üretici firmalar, ihracatçılar kâr ediyorlar” Diyerek Ak Partinin neye kime hizmet ettiğini, dar gelirlileri perişan ettiğini yetkili ağızdan ifade etti. Böyle bir rezaleti ve pişkinliği de gösterdiler milletimize.

Yokluğa, yoksulluğa mahkûm ettikleri insanlarımıza sadece hakaret etmiyorlar, laf cambazlığı ile dalga geçmeye de devam ediyorlar.

Bu iktidarın beceriksiz ekonomi yönetimi sayesinde artık her güne yeni bir zam haberiyle uyanıyor, artık zamla yatıyor, zamla kalkıyoruz. Ama Ak Partinin tuzu kuruları hakaretlerine, dalgalarına devam ediyor.

Milletimiz hiç merak etmesin ve hazır olsun. O sandık gelecek ve iktidarının milletimize reva gördüğü tüm çileler bitecek, Türkiye İYİ Olacak.

Az kaldı!”