Millet İtktifakı'nın adayı Durak, kapı kapı, köy key dolaşıyor | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Millet İtktifakı’nın adayı Durak, kapı kapı, köy key dolaşıyor

Bu haber 12 Şubat 2019 - 21:26 'de eklendi ve 32 views kez görüntülendi.

Seçim çalışmalarına ara vermeden Karaisalı ilçesinde, köy köy, belde belde, ev ev gezmeye devam eden Millet İttifakı adayı  , bir günde yüzlerce el sıkıyor, projelerini anlatıyor. Karaisalı ilçesini turizim beldesi haline getirip, istihdam kapılarını açacağı sözünü veriyor.

 

Karaisalı ilçesinde merkez mahalleleri dolaşan Karaisalı Belediye Başkan Adayı Veli Durak, bir yandan da Büyükşehir Yasası nedeniyle, köyden mahalleye dönüşen bütün mahalleleri gezmeye devam ediyor. Karaisalı vatandaşlarla buluşmalarında;  yolsuzluğu bitireceğini, yolsuz mahalle ve sokak kalmayacağını, her köye çocuk parkı, ve dinlenme alanı yapacağını, her köye ısıtma sistemli çok amaçlı köy evi yapacağını, köylüler için yöresel ürünler pazarı kuracağını ve köylülere gelir sağlayacağının sözünü veriyor.  Mahalle sakinleri ve muhtarlar ile yaptığı kıraathane toplantılarında Karaisalı beldesini turizm kenti yapacağı sözünü de vererek, öncelikli işinin Karaisalı halkının istihdama yönelik projelerde öncelik tanıyacağını sözlerine ekliyor.

 

KARAİSALIYI KADERİNE TERKETMEYELİM

 

Karaisalı İlçe Belediye başkan adayı veli Durak seçim gezmelerinde, özellikle Karaisalı ilçesini ve halkını kaderine terketmeyeceklerinin altını özenle çiziyor. Millet ittifak’ın adayı olan Veli Durak; “Kapıkaya Kanyonu, seyir terası ile turizme katkı sağlayacağız, Vardar ve kanyon çevrelerinde  modern kafeler inşa ederek, istihdam yaratacağız, Karaisalı ilçesini cazibe merkezi haline getireceğiz. Havuzlu modern spor alanı, halı saha ve fitness hizmeti, Hasan Dağı’na dinlenme, piknik ve seyir alanı oluşturacağız, ilerki aşamalarda teleferik koyacağız, İhtiyaç sahibi 100 aileye her ay düzenli olarak 250 lira vereceğiz.  Kilit parke taşı  fabrikası açarak istihdam yaratacağız. Kapalı semt pazarı, üçürgeye gölet, ve özellikle hayvan pazarı  ile hizmetlerimizi taçlandıracağız.

İlçe merkezimizde  otopark yapacağız, küçük sanayi sitesi ile esnafımızı kalkındıracağız. Söz veriyorum yolsuzluklara son verip, Karaisalı ilçesini Karaisalılyarla birlikte yöneteceğiz.” Diye konuştu.