MEZUNİYET VE ÖDÜL TÖRENİ HEYECANI | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

GASTRONOMİ TRENİ BELEMEDİK’E GELİYOR

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Deneme yanılma yöntemiyle belediye yönetilemez!

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Adana Lezzet Festivali 6-7-8 Ekim’de halkla buluşuyor

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Gençlere Bin 500 TL Eğitim Desteği

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

MEZUNİYET VE ÖDÜL TÖRENİ HEYECANI

2022-2023 eğitim-öğretim döneminin sonuna gelinmesiyle birlikte Adana Sakıp Sabancı Ortaokulu’nda mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Mezuniyet töreninde okulu dereceyle bitiren öğrencilere Sakıp Sabancı Eğitim Ödülleri verildi.

Bu haber 16 Haziran 2023 - 18:58 'de eklendi ve 125 views kez görüntülendi.

SAKIP SABANCI ORTAOKULU'NDA

MEZUNİYET VE ÖDÜL TÖRENİ HEYECANI

2022-2023 eğitim-öğretim döneminin sonuna gelinmesiyle birlikte Adana Sakıp Sabancı Ortaokulu'nda mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Mezuniyet töreninde okulu dereceyle bitiren öğrencilere Sakıp Sabancı Eğitim Ödülleri verildi.

Yarım asra yakın süredir eğitime, kültürel ve toplumsal gelişmeye katkıda bulunmak üzere çalışmalarını sürdüren Sabancı Vakfı, Merhum Sakıp Sabancı tarafından 1994 yılında gençlerin eğitim alanındaki başarılarını teşvik etmek amacıyla başlatılan “Sakıp Sabancı Eğitim Ödülleri”ni aralıksı devam ettiriyor.

“Sakıp Sabancı Eğitim Ödülleri” kapsamında dereceye giren üç öğrenciye toplamda 50 Cumhuriyet altını verildi. Törene, Milli Eğitim Müdürü Murat Çelik, Adana İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ile Erdal Sevim, Sakıp Sabancı Ortaokulu Müdürü Emre Akça ve Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan katıldı.
Okul birincisi Damla Kesikparmak'a 25, ikinci Nisanur Ayyıldız'a 15 ve üçüncü Berika Nur Ayata'ya 10 Cumhuriyet altını verildi. Okulu dereceyle bitirerek Sakıp Sabancı Eğitim Ödülü'nü almaya hak kazanan öğrenciler, lise öğrenimleri boyunca Sakıp Sabancı Başarı Bursu ile desteklenmeye devam edecek.
Sabancı Vakfı'nın Adana'da temellerini attığı ilk eğitim kurumlarından biri olan Sakıp Sabancı Ortaokulu öğrencilerine ödüllerini takdim eden Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, “Bugün mezuniyet heyecanını yaşayan arkadaşlarımızın gözlerindeki ışığı gördükçe geleceğe emin ımlarla ilerleyeceklerine gönülden inanıyorum. Merhum Sakıp Sabancı, gençlerin eğitimi ve gelişimi çin yapılan çalışmalara büyük önem verirdi. Bu doğrultuda da Sakıp Bey'in gençleri başarıya teşvik etmek için başlattığı Sakıp Sabancı Eğitim Ödülleri, 30 yıla yakın bir süredir aralıksız olarak veriliyor. Bu öğrencileri, lise eğitimleri boyunca Sakıp Sabancı Başarı Bursu ile desteklemeye de devam ediyoruz. Bu yıl dereceyle mezun olarak ödül almaya hak kazanan öğrencilerle birlikte tüm mezunları, öğretmenleri ve aileleri gönülden tebrik ediyorum.'' dedi.