Memleket Partili Aravi Adana il başkanlığı adaylığını açıkladı… | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

Memleket Partili Aravi Adana il başkanlığı adaylığını açıkladı…

Bu haber 08 Eylül 2022 - 12:37 'de eklendi ve 118 views kez görüntülendi.

Memleket Partisi Çukurova İlçe Başkanı Murat Aravi 26 Eylül Pazartesi günü gerçekleşecek Olağanüstü il kongresinde il başkanlığı adaylığını açıkladı.

Çukurova ilçe binasında basın toplantısı düzenleyen ve il başkanlığını açıklayan Memleket Partisi Çukurova İlçe Başkanı Murat Aravi, “ Bir olalım, birlik olalım, önce Adana daha sonra Türkiye’de Memleketi ayağı kaldıralım. Herkesin herkesimin desteğini bekliyorum” diye konuştu.

Başkan Aravi yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Genel Merkezimiz tarafından Adana İl Başkanlığına atanan Değerli Kayyum Heyeti, Kıymetli İlçe Başkanlarımız, İlçe Yöneticilerimiz, delegelerimiz, değerli partililerimiz hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum, hoş geldiniz. Bugün bu toplantıda yer alan ve aslen onlar vasıtasıyla sesimizi duyurma fırsatı bulduğumuz, bulacağımız siz değerli basın mensuplarına da ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum, sizler de hoş geldiniz.Var olunuz.

Ülkemize umut olarak yola çıkmış, memleketimizin problemlerine çözüm üretecek, hatta henüz seçilmeden çözüm önerilerini sunmuş Türkiye’nin her yerinde seveni olan, Sivas da küçük bir hareket ile başlayıp binlerce katılım ile MEMLEKET PARTİSİ çatısı altında bizleri bir araya getiren Sn. Muharrem İnce‘ ye de sonsuz teşekkürlerimi bu vesile ile ayrıca iletmekten gurur ve mutluluk duyuyorum. Teşekkür ediyorum çünkü bizleri içimize sinmeyecek kişilere tıpış tıpış oy vermekten, alternatifsizlikten, farklı olduklarını dile getirseler de birbirlerinin aslında bir nevi türevi olan siyasete, siyasetçilere mahkum olmaktan kurtardığı için, seçenek ortaya koyduğu için. İnşallah kendisini %50+1 ile Cumhurbaşkanı yapacağız.

Bu kapsamda, Sn. Muharrem İnce’nin liderliğinde ülkemize umut olarak yola çıkmış partimizin her bir bireyinin gönülden katkılarıyla, emekle inşa edilen Memleket Partisinin kuruluşunda çalışma fırsatı yakalamış olmanın ve bir “tuğla” misali dahi olsa katkı sağlamış olmanın onurunu yaşıyorum.

Buradan sizler aracılığıyla gururla ifade ediyorum ki; çocukluğumdan beri yanlışa yanlış , doğruya doğru demekten hiç çekinmedim. Haksız olan kendi ailemden birisi olsa dahi ona “bendendir” deyip ayrıcalık göstermedim tam aksine haklının yanında durdum. Bu bakış açısı, problemleri sağlıklı analiz etme ve çözme yetkinliği kazanmamda en önemli faktör oldu. Problemleri sadece sonucuna bakarak yorumlamadım aksine o problemlerin oluşma sebeplerine odaklanıp yeniden oluşmaması için çabaladım.

Bilindiği üzere Adana’mızda bir türlü Memleket Partimiz, çeşitli yönetimsel sorunlar nedeniyle istediğimiz, hedeflediğimiz ve beklediğimiz seviyeye çıkarılamadı. Adana’ da söz konusu problemlerin çözülemeyeceğini tam aksine sorunların daha da derinleşeceğini gören ve bu duruma müdahale etme ihtiyacı duyan genel merkezimiz oy birliği ile eski başkan ve yönetimini görevden almış ve olağanüstü kongre ile değişim talep etmiştir. Bu durum partimizin geleceği adına sorumluluk alma ihtiyacı doğurmuştur.Partili olma bilinci, aidiyeti, yönetici liyakati, örgüt emeğini öne çıkartacak bir anlayışla, ötekisi, berisi olmayan herkesin birlikte, kolektif şekilde hareket ettiği bir örgütün var olması için hep beraber çalışacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Kendimi her ne şart altında olursa olsun; partime, ülkeme ve bize inanan insanlara karşı sorumlu hissediyorum. Memleket Partisi Adana İl Başkanlığı’na adaylığımı buradan ilan ediyorum. Sizlerden de siyasal mücadelemdeki bu yeni yolculuğuma destek vermenizi diliyorum ve istiyorum.

Hiç kimsenin kuşkusu olmasın ki Adana’mız ile ilgili gereken gayreti ve özveriyi sunacağımızı, üye sayısında yükselişle patlama yapacağımızı, tüm bunları oluşturacağımız değerli il yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla ve ilçe örgütlerimizle sinerji içinde yapacağımızı taahhüt ediyoruz. Buradan yine başta Genel Başkanımız olmak üzere tüm Genel Merkez yürütme organlarımıza Adana’mıza göstermiş oldukları hassasiyetten, sevgiden ve önemden dolayı teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.

Siyaset bir meslek değildir. Siyaset iletişim sanatıdır.Yaşlısı genci yoktur.Etkinlik ve yetkinlik önemlidir.Bende de bu donanımlar mevcuttur.Tüm Adana genelinde politika yapabilecek bilgi, beceri, donanım ve yeteneğe sahibim. Kurumsal hayat tecrübem ile olabildiğince etkin takımlar, kadrolar, yol arkadaşları edinebilir ve bunlar içinde yep yeni yetenekleri açığa çıkarabilirim. Yanlış olanları eleyebilir yerlerine ortak akıl ile doğru olanları kazandırabilirim.”

https://www.yenibizimadana.com/wp-content/uploads/2022/11/WhatsApp-Image-2022-11-24-at-18.25.06.jpeg