Mahmut Tezcan: Kadınlarımıza gereken değeri vereceğiz | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Mahmut Tezcan: Kadınlarımıza gereken değeri vereceğiz

Bu haber 31 Ekim 2018 - 13:06 'de eklendi ve 19 views kez görüntülendi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı “Bizim siyasi hedefimiz; Kadınlarımızı ve engelli kardeşlerimizi hayatın tüm alanlarında daha etkin kılmaktır.” dedi.

Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı Adana Şubesini ziyaret eden Adalet ve Kalkınma Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Mahmut Tezcan, Genel Başkan Ahmet Demirel, Şube Başkanı Emine Şişman Varmış ve vakıf yöneticileriyle bir araya geldi.

BAYANLARIMIZ VE ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ BİZİM İÇİN ÇOK KIYMETLİ

Günümüz siyaset arenasında kadınlarımız ve engelli vatandaşlar yönetim kademelerinde ve meclis üyeliklerinde yeteri kadar temsil edilmediğine değinen Mahmut Tezcan “Siyasete yeni bir soluk yeni bir nefes olmaya geliyoruz. Yapamayacağımız hiçbir sözü vermeyip verdiğimiz tüm sözleri gerçeğe dönüştürmek için var gücümüzle çalışmaya gayret göstereceğim. Kadınlarımız ve engelli vatandaşlarımız yönetim kademelerinde ve meclis üyesi kontenjanında gereken temsili alamadılar. Mahmut Tezcan olarak bayanlarımızın ve engelli kardeşlerimizin her daim yanında olacağım. Engelli kardeşlerimiz için eğitim ve rehabilitasyon merkezleri oluşturarak onların aileleriyle birlikte kaliteli vakit geçirebilecekleri kompleks yapıları hizmete sunacağız. Çünkü kadınlarımız ve engelli kardeşlerimiz benim için sizler çok kıymetlisiniz. ” diye konuştu.

YURT SORUNUNU ORTADAN KALDIRACAĞIZ

Üniversite imtihanını kazanarak memleketlerinden Adana’mıza gelen üniversite talebelerinin yurt sorunu ile ilgili konuşan Mahmut Tezcan “Anne babalar büyük bir heyecan ile üniversite kazanmış evlatlarını şehrimize gönderiyor. Maalesef yeteri kadar yurtlarda boş yer olmayınca onlarda kendi imkanlarıyla barınma ihtiyaçlarını gidermek zorunda kalıyorlar. Ailelerin aklı evlatlarında kalıyor. Göreve gelir gelmez Kredi Yurtlar Kurumu Müdürlüğümüz ile ortak bir eylem planı hazırlayarak geleceğimizin teminatı gençlerimize her türlü ihtiyaçlarına cevap verebilecek yeni yurtlar inşa edeceğiz. Evlatlarını bizlere emanet eden ailelere sesleniyorum emanetiniz emanetimiz olacaktır. Gereken tüm imkanları onlara seferber edeceğiz.” şeklinde konuştu.

BEN YAPTI OLDU ANLAYIŞINI ORTADAN KALDIRACAĞIZ

Adana’mızın en büyük sorunlarının başında ben yaptı oldu anlayışı geliyor diyen Mahmut Tezcan “Maalesef yerel yöneticiler gerçek ihtiyacı tespit etmek yerine işlerine geldiği gibi hareket ederek vatandaşın ihtiyaçlarına karşılık veremiyorlar. Bu tutumlarını da ben yaptı oldu anlayışıyla vatandaşlarımıza kabullendirmeye çalışıyorlar. Bizimle birlikte bu makus talih ortadan kalkacak ve hemşehrilerimizin gerçek ihtiyaçları tespit edilerek onların istekleri doğrultusunda hizmetimizi sunacağız. Yerinde ve köklü çözümlerimizi en kısa süre içerisinde halkımızın bizden istediği şekilde hayata geçireceğiz. ” dedi.

AMATÖR SPOR KULÜPLERİMİZE GEREKEN DESTEĞİ SUNACAĞIZ

Gelecek nesillerimizin kötü alışkanlıklar edinmemesi için elinden ne geliyorsa yapmaya hazır olduğuna değinen Mahmut Tezcan “Maalesef uyuşturucu kullanım yaşı çok düştü. Gençlerimizi uyuşturucu ve diğer tüm kötü alışkanlıklardan kurtarmak için elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım. Amatör spor kulüplerimizin tüm branşlarına gereken değer ve kıymeti vereceğiz. Vakitlerini spor ile geçiren gençlerimiz hem sağlıklı hem de zinde bir kafa yapısına bürünerek ülkemizin geleceğine büyük katkı sunacaklar.” Diyerek amatör spor kulüplerini destekleyeceğini söyledi.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Kadirliler Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Demirel ve Adana Şube Başkanı Emine Şişman Varmış “Mahmut bey çıkmış olduğunuz bu kutlu yolda başarılar dileriz. Vakfımız olarak bizlere yaptığınız ziyaretten dolayı çok teşekkür ederiz. Seçimi kazandıktan sonra da vakfımız ile birlikte sosyal projelere imza atacağımıza inancımız tam.” Dediler.