Mahmut Tezcan: Ayrıştırmayıp bütünleştireceğim | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Mahmut Tezcan: Ayrıştırmayıp bütünleştireceğim

Bu haber 08 Ekim 2018 - 19:21 'de eklendi ve 15 views kez görüntülendi.

Muharrem Ayı vesilesiyle yapılan aşure etkinliğine katılan Adana Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı “Ulusumuzun geçirdiği bu zor günlerde her ferdimizin derdini kendi derdimiz edinerek onlara çözüm üreteceğim.” dedi.

Pınar Mahallesi muhtarı Saniye Çelik hanımefendinin Muharrem Ayı nedeniyle gerçekleştirdiği Aşure ve şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim tilaveti ile dua etkinliğine katılan Adalet ve Kalkınma Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Mahmut Tezcan günün anlam önemine binaen kardeşliği ön plana çıkaran birlik ve bütünlüğümüzü pekiştiren açıklamalarda bulundu.

TARİH BOYUNCA MAZLUMLARIN UMUDU OLMUŞ BİR MİLLETİZ

Etkinliğe katılan vatandaşlara açıklama yapan Ak Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Mahmut Tezcan “Sevgili Adanalı hemşehrilerim aziz Türk milletinin birer ferdi olarak, bu günlerde bir olmalı, diri olmalı ve iri olmalıyız. Bizim acılarımızdan kendi mutluluklarını inşa edenlere dur demeliyiz. Bugün yeni Kerbelalar yaşamamak için daha çok anlayışa, daha derin bir kardeşliğe ihtiyacımız vardır. Her türlü kutuplaşmayı bir tarafa bırakarak kardeşlerimize gönüllerimizi açmalı, daha sıkı kenetlenmeliyiz. Tarih boyunca mazlumların umudu olmuş aziz milletimizi bölmeye, aramıza nifak sokmaya, fesadı körüklemeye çalışan şer odaklarını bertaraf etmeli, kardeşlik misakımızı yenilemeliyiz.” diye konuştu.

ORTAK DEĞERLERİMİZİ YÜCELTECEĞİZ

Kardeşlik ve ortak değerlerimize de değinen Mahmut Tezcan “Şimdi ortak değerlerimizi yüceltme, kardeş olduğumuzu bir kez daha tüm dünyaya ilan etme zamanıdır. Bu duygu ve düşüncelerle ümmeti olmakla şeref duyduğumuz Efendimiz Muhammed Mustafa, onun aline, ashabına salat ve selam ediyor, Hazreti Hüseyin Efendimizi, Kerbela şehitlerini ve bugüne kadar hak, hakikat, vatan, adalet, ahlak, erdem ve fazilet için izzet ve şeref için can veren bütün şühedayı rahmet, minnet, şükran ve saygı ile yâd ediyorum.” dedi.

Pınar Mahallesi muhtarı Sayın Saniye Çelik hanımefendi Ak Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Mahmut Tezcan’a katılımlarından dolayı çok teşekkür etti ve çıkmış olduğu bu siyaset arenasında başarı dileklerini iletti.