Mahmut Tezcan: Ada bazlı kentsel dönüşüm gerçekleştireceği | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Mahmut Tezcan: Ada bazlı kentsel dönüşüm gerçekleştireceğiz

Bu haber 19 Ekim 2018 - 19:25 'de eklendi ve 15 views kez görüntülendi.

Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı “Ada bazlı kentsel dönüşüm gerçekleştirerek Adana’mızı geleceğe taşıyacağız.” dedi.

Yapı denetim sektörünün önde gelen mimar, mühendis ve teknisyenleri ile bir araya gelen Adalet ve Kalkınma Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Mahmut Tezcan “Adına kentsel dönüşüm diyerek bina bazlı inşaatlar yapıyorlar. 5 katlı binayı yıkıyorlar yerine 15 katlı bir bina yapıyorlar. Ama yeni yapılan binanın otopark alanı, kanalizasyonu, sokağı ve caddesi 5 katlı binaya yetecek şekilde kalmış. Böyle bir sakat mantık olabilir mi? ” diye konuştu.

ADA BAZLI KENTSEL DÖNÜŞÜM YAPACAĞIZ

Bina bazlı kentsel dönüşümden yakınan Mahmut Tezcan “Geçmişten günümüze paramızla rezil oluyoruz. İlgili arkadaşlarımız ile görüşüyoruz ve bu meseleye artık son vereceğiz. Ada bazlı kentsel dönüşüm hamlelerimiz ile Adana’mız rahat bir nefes alacak. Yerin altına gireceğiz ve doğalgazını, suyunu, kanalizasyonunu, telekomünikasyon alt yapısını 50 yıl, 100 yıl yetecek şekilde yaparak ada bazlı kentsel dönüşümler gerçekleştireceğiz. Çok geniş bulvarlar, sokaklar, çocuk oyun alanları, yeşil alanlar, dinlenme alanları ve otopark alanları oluşturarak halkımızın hizmetine sokacağız. ” dedi.

YOLLAR KÖSTEBEK YUVASI OLMAYACAK

Kentin en büyük sorunlarının başında gelen trafik keşmekeşliğine de değinen Mahmut Tezcan “Günümüzde artık mevcut bulvarlar Adana trafiğinin yoğunluğuna karşılık vermiyor. Şehrin tıkanan bulvarlarına paralel yeni geniş bulvarlar açacağız ve bu bulvarların yanına ek yan yollar koyarak esnafımızdan alışveriş yapmak isteyen sürücüler bu yollarda park edecekler. Trafik normal akışında devam edecek. Bulvar yapımına başlamadan önce gereken tüm alt yapı çalışmalarını tamamlayacağız bu sayede her önüne gelen yolu kazarak köstebek yuvasına çeviremeyecek. ” şeklinde konuştu.