M1 ADANA AVM LÖSEV ETKİNLİĞİ | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

CHP ADANA SİVAS DAVASI BASIN BÜLTENİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ADANA HAYVAN BAKIMEVİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

M1 ADANA AVM LÖSEV ETKİNLİĞİ

Bu yıl gerçekleştirilen 22. Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası farkındalık etkinlikleri M1 Adana AVM’de düzenlendi.

Bu haber 06 Haziran 2023 - 17:27 'de eklendi ve 133 views kez görüntülendi.

22. ULUSLARARASI LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR HAFTASI'NDA LÖSEV FARKINDALIK ETKİNLİĞİ M1 'DA DÜZENLENDİ.

LÖSEV, Türkiye'de sayıları her yıl 4 bini aşan ve dünyada 350 binden fazla olan Lösemili Çocukların, erken tanı ve tedaviye erişimleri hususunda, ükümetlerin gerekli önlemleri alması ve uygulamaları başlatması yönünde çağrıda bulunuyor. Bu yıl gerçekleştirilen 22. Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası farkındalık etkinlikleri AVM'de düzenlendi.

LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı'nın öncülüğünde, Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası tüm dünyada her yıl mayıs ayının son haftası olarak kabul edildi. En yaygın çocukluk çağı kanseri türü olan ve 15 yaşından küçük çocuklardaki toplam kanserin yaklaşık yüzde 30'unu oluşturan Lösemiye dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla LÖSEV, yurt çinde ve yurt dışında bir dizi etkinlik gerçekleştiriliyor.

LÖSEV Adana'nın Farkındalık Etkinliği M1 Adana'da gerçekleştirildi.

Tüm Dünyada Lösemili Çocuklar Eşittir temasıyla düzenlenen 22'nci Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla farklı yaşlardan ve farklı mesleklerden LÖSEV Gönüllülerinin oluşturduğu LÖSEV Gönüllü Korosu 'in mücadeleci kahramanları için şarkılar söyledi. M1 Adana AVM'nin ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte lösemili çocuklar önce bando ekibi ile AVM içerisinde LÖSEV bayrakları ile dolaşarak farkındalık yarattı. Ardından katılımcılar gönüllü korosunun söylediği şarkılara eşlik ederek eğlenceli vakit geçirdi.

Sosyal Medya Hesapları (Facebook ,Twitter ,Instagram) : #M1Adana Web sitesi: www.m1adana.com.tr

Editöre: BültenEki'nde; Bülten ile ilgili 2 fotoğraf sunulmaktadır.

M1 ADANA ALIŞVERİŞ MERKEZİ HAKKINDA