KURTULUŞ MEŞALESİ İLK GÜNKÜ KADAR GÜR YANMAKTADIR. | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

KURTULUŞ MEŞALESİ İLK GÜNKÜ KADAR GÜR YANMAKTADIR.

“Türkler olmasaydı tarih yazacak bir şey bulamazdı” dedirtecek kadar vardır.

Bu haber 18 Mayıs 2023 - 18:17 'de eklendi ve 220 views kez görüntülendi.

BAŞKAN FİLİK; KURTULUŞ MEŞALESİ İLK GÜNKÜ KADAR GÜR YANMAKTADIR.

Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş FİLİK, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili yayımladığı mesajda;

Aziz Türk Milleti tarih sahnesinde var olduğu günden itibaren bağımsızlık ve hürriyetin timsali olmuştur. Milletimizin hürriyet ve bağımsızlık adına verdiği mücadeleler, “Türkler olmasaydı tarih yazacak bir şey bulamazdı” dedirtecek kadar vardır. Yüce milletimizdeki bu hürriyet aşkı Milletimizin bağrından çıkan, son Türk Devletinin kurucusu, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 104 yıl önce bugün Samsun’da yaktığı kurtuluş meşalesi alev olup tüm Anadolu’yu ve hatta Trakya’yı sararak millet düşmanlarını ve zamanın en güçlü ordularını önüne koyup yok etmiştir.

Ogün yanan kurtuluş meşalesi geçen yıllara inat ilk günkü kadar gür bir şekilde yanmakta ve Yüce milletimizin bağımsızlığı uğruna neler yapabileceğinin nişanesi olarak tüm dünyaca bilinmektedir.

Şehitler diyarı aziz Vatanımızın tapusunu bizlere hediye eden Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları ile vatan uğruna Bayraklaşan şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Milletimizin bayramını kutluyorum.