KONCUK: TCDD NEDEN BÖYLE YAPIYOR? | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

KONCUK: TCDD NEDEN BÖYLE YAPIYOR?

Bu haber 14 Mayıs 2020 - 13:10 'de eklendi ve 25 views kez görüntülendi.

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, “Bildiğiniz üzere pandemi süresinde, kamu çalışanları için Cumhurbaşkanlığı Genelgesi yayınlandı. Bu genelgeye göre kamuda esnek ve dönüşümlü çalışanlar fiilen çalışmış kabul edilecek ve bütün ödemeleri kesintisiz yapılacaktır. Açık kaynaklardan edinilen bilgiye göre TCDD’de esnek ve dönüşümlü çalışan personelin bütün hak edişleri “TCDD  ile Sendikalar arasında imzalanan toplu iş sözleşmesindeki bazı maddeler bahane gösterilerek kesilmekte” olduğunu görüyoruz” dedi.

Koncuk, “Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile belirtilen ve işçilere 1/4/2020 tarihinde TCDD tarafından bir genelge ile bu sürelerde izin kullanan personel fiilen çalışmış kabul edilir şeklindeki görüşlerine rağmen esnek ve dönüşümlü çalışan işçilerin mağdur edildiğini idari izne çıkan tüm personelin kesilen hak edişlerini ödemeyi düşünüyor musunuz?” sorusunu sordu.

İYİ Parti Adana Milletvekili Koncuk, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na Cumhurbaşkanlığı Genelgesine rağmen bu tür keyfi uygulamaları yapanlara bir yaptırım uygulamayı düşünüyor musunuz? Sorusunu ileterek sözlerine son verdi.