Koncuk, milyonların umudu oldu | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Koncuk, milyonların umudu oldu

Bu haber 20 Temmuz 2020 - 14:04 'de eklendi ve 83 views kez görüntülendi.

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk milyonların umudu oldu. Koncuk bireysel/ticari krediye erişmeyen vatandaşlara yönelik ‘sicil affı’ için kanun teklifi verdi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koranavirüs pandemi süreci ülkemizde de vatandaşları ekonomik olarak zorlu bir sürece soktu. Birçok vatandaş kara listede olduğu için kredi/kredi kartı erişiminde güçlük çekti. Milyonların sesi olan İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, konuyla ilgili verdiği kanun teklifiyle umut oldu.

Bireysel, Ticari kredi borçlarını ödemekte güçlük çeken ve yeni krediye erişmekte zorlanan gerçek, tüzel kişilerin yeni krediye erişimlerinin önündeki engelin kaldırılması için hazırlanan kanun teklifini veren Koncuk şunları kaydetti:

Bireysel/ticari krediye erişmeyen vatandaşlarımıza yönelik ‘sicil affı’ için kanun teklifi verdik. Salgın döneminde büyük ekonomik zorluklar yaşayan vatandaşlarımız kaderi ile baş başa bırakılamaz.Sosyal devlet ilkesi gereği ‘sicil affı’ hızla çıkarılmalıdır. Sorumluluk İktidarındır.

Bu kanun teklifi ile geçmiş dönemlerde bankalara borcu bulunan, kara listeye girenlerin bankalardan kredi/kredi kartı borcu yüzünden kredi çekememelerinin önündeki hukuki engellerin kaldırılması amaçlanmaktadır. Bu nedenle kredi alamayan kişiler listeden çıkarılacak ve sicili temizlenecektir.”

 

Özel Haber – Pınar Aytekin