Koncuk, icralık çiftçinin sesi oldu | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

Koncuk, icralık çiftçinin sesi oldu

Bu haber 12 Ekim 2021 - 12:23 'de eklendi ve 9 views kez görüntülendi.

Zafer Partisi Genel Sekreteri ve Adana Milletvekili İsmail Koncuk, “Söz verdiğimiz gibi vatandaşın sesi olmaya devam ediyoruz” dedi.

Amasya merkeze 23 kilometre uzaklıkta bulunan Büyük Kızılca köyünde ki çiftçilerin sesini meclise taşıyan Koncuk, “Tarım Kredi Kooperatifine olan borçlarından dolayı daha önce traktörleri icra yoluyla alınan köylülerin şimdi de kamyonetleri ve otomobilleri icra yoluyla alınmaya başlandı. Seracılığın yaygın şekilde yapıldığı köyde, çiftçilerinin bir kısmı da kooperatife olan borçlara kefil olmaktan icralık oldu” diye konuştu.

Koncuk, Tarım Kredi Kooperatifine olan borçlarından dolayı daha önce icra ile alınan traktörleri yediemin olarak çiftçiye geri verildiğini fakat açık kaynakların ifadelerine göre şimdi de jandarma tarafından yapılan trafik uygulamasında borçlu çiftçinin eli ayağı olan araçlarının denetimlerde toplanmaya başlandığı bildirdi.

Konncuk,“Köylünün ve çiftçinin daha fazla mağdur edilmemesi için bu uygulama bir an önce son bulmalıdır! Son zamanlarda bunun gibi haberler kamuoyunu oldukça meşgul etmektedir” dedi.

Çiftçilerin seslerinin duyulması ve sorunlarının çözülmesi adına Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından yazılı olarak cevaplandırılması talebiyle verdiği önergede konuyla ilgili Bakanlığın alması gereken acil eylem planını sordu.