KIZILAY, YARALARI SARIYOR | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

ÇUKUROVA’DA ÇOCUKLAR ŞİMDİ DAHA MUTLU

Gündem, Sağlık, Yerel Haberler

KIZILAY, YARALARI SARIYOR

Hatay’daki yardım dağıtımı ekibinde yer alan Genel Sekreteri Ramazan Saygılı, çocuklara da moral ve motivasyon sağladı.

Bu haber 01 Mart 2023 - 16:57 'de eklendi ve 68 views kez görüntülendi.
KIZILAY, YARALARI SARIYOR
Depremden etkilenen illerde aşevleri, mobil mutfakları ve ikram araçlarıyla hem çalışanları hem de gönüllüleri ile seferberliğini sürdüren bir yandan yardım dağıtırken diğer yandan özellikle çocuklardaki psikolojik etkileri telefi için moral ve motivasyon sağlıyor.
Öngörülmeyen, tahmin edilemeyen,yer bilimcileri bile şaşırtan, hiçbir süper güç devletin bile altından kalkamayacağı büyüklükte yaşanan yüzyılın felaketine rağmen deprem mağdurlarının yaralarını sarmak için seferber olan Türk Kızılayı, 11 ilde gece gündüz sahadan ayrılmıyor.
Hatay’daki yardım dağıtımı ekibinde yer alan Genel Sekreteri Ramazan Saygılı, çocuklara da moral ve motivasyon sağladı.
Afetzedelere gıda, hijyen malzemesi ve kıyafetlerini bulunduğu yardım kolilerini kendisi de taşıyan Genel Sekreter Saygılı, “Gün birlik ve dayanışma günüdür. Ateş düştüğü yeri değil hepimizi yaktı. Türkiye güçlü bir devlet ve bu yaraların sarılmasının da üstesinden gelecektir. Bizler de Kızılay ekibi olarak gece gündüz sahadayız” dedi.
Deprem çadırlarında yaşayan vatandaşlarla sohbet eden, ihtiyaçları yerinde tespit ederek, derhal temini için ekipleri seferber eden Genel Sekreter Ramazan Saygılı, çocukları da unutmadı.
Çocuklarla boyama yapan, sohbet eden, moral ve motivasyon sağlamaya çalışan Ramazan Saygılı, “Her çocuk bir çiçektir. Bu yıkıcı depremde yaşanan psikolojik tahribatı en aza indirmeliyiz. Çünkü, sıradan bir felaket yaşamadık. Bu faleket birçok Avrupa ülkesinden daha büyük alanı etkiledi.  11 ilimizde yüreklerimiz yandı, canlar kaybedildi. Onlara Allah’tan rahmet dilerken, yakınlarına sabır temenni ediyorum. Allah’ım bu ve benzer afetleri bir daha bu güzel ülkemize yaşatmasın” dedi.
Ramazan Saygılı, Kızılay ekibi olarak yaralar sarılıp, hayat normal akışına dönünceye kadar sahada olmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.