KIZILAY GÖNÜLLÜSÜ ADANALI BERBERLER HATAY’DA | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

KIZILAY GÖNÜLLÜSÜ ADANALI BERBERLER HATAY’DA

GENEL SEKRETER SAYGILI:
“MİLLETİMİZ, TOPLUMSAL DAYANIŞMANIN EN GÜZEL ÖRNEĞİNİ VERİYOR”

Bu haber 14 Mart 2023 - 10:41 'de eklendi ve 196 views kez görüntülendi.
KIZILAY GÖNÜLLÜSÜ ADANALI BERBERLER HATAY’DA
GENEL SEKRETER SAYGILI:
“MİLLETİMİZ, TOPLUMSAL DAYANIŞMANIN EN GÜZEL ÖRNEĞİNİ VERİYOR”
Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve bu ilin yanı sıra başta Hatay, Malatya ve Adıyaman olmak üzere toplamda 11 ilde etkili olan depremin yaraları toplumsal dayanışma ile sarılıyor. Bu kapsamda, Kızılay’ın organizasyonunda Adana’dan yola çıkan gönüllü berberler Hatay’da depremzedeleri tıraş ederek, onlara moral ve motivasyon sağlıyor.
Türk Kızılayı Genel Sekreteri Ramazan Saygılı,  içinde makasları, tarakları ve tıraş bıçakları ile diğer gereçlerin bulunduğu tıraş çantalarını alıp, depremzedelerin yardımına koşan Kızılay gönüllüsü berberleri Hatay’a uğurlarken, hepsini tek tek tebrik etti.
Saygılı, çağın afetinde Türk milletinin toplumsal dayanışmanın en güzel örneğini verdiğini belirterek, “Gün birlik günü diyerek herkesin kendi imkanları dahilinde iyilik kervanına katılması son derece anlamlı. Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir devlet ve Türk milletinin sağduyusu hiçbir millete bulunmayan güzelliktedir. Bu afette buna tüm dünya bir kez daha tanık oldu. Nitekim yaralar bir bir ve hızlıca sarılıyor. Kaybettiğimiz canların telafisi yok, onlara Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılarımıza şifa diliyorum. Depremden sağ olarak kurtulan ya da deprem nedeniyle zarar gören her vatandaşımızın yardımına koşmak hepimizin her şeyden önce insanlık görevidir” dedi.
Depremlerin ardından bölgedeki enkaz kaldırma çalışmaları ve sosyal destekler aralıksız devam ederken, Kızılay gönüllüsü Adanalı 16 berberin sabahın ilk ışıklarından geç saatlere kadar dileyen herkese saç ve sakal traşı yapması  depremzedelere moral sağladı.