KIZILAY, AZERBAYCAN’DA ÇOCUKLARIN GÖNÜLLERİNE DOKUNDU | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Yeni Doğan Bebeklere ‘Hoş Geldin’

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

kültür sanat merkezi protokolü

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ÇED BAŞKANI TEKBAŞ, GÜVEN TAZELEDİ

Adana Özel, Genel, Gündem, Yerel Haberler

DR. ANIL TANBUROĞLU ADAYIM DEDİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

KIZILAY, AZERBAYCAN’DA ÇOCUKLARIN GÖNÜLLERİNE DOKUNDU

Bu haber 29 Eylül 2022 - 8:20 'de eklendi ve 172 views kez görüntülendi.

Türk Kızılay'ı,  bu kez 'da göül köprüü kurdu. Kızılay Genel Sekreteri ve Türkiye Cumhuriyeti Azerbaycan Büyükelçisi Cahit Bağcı'nın da katıldığı törende, daha mutlu çocuklar, güzel yarınlar için Terter, Ağdam ve Fuzuli kentlerindeki 16 okulun bahçesine oyun meydanları kuruldu.

Kızılay Genel Sekreteri Ramazan Saygılı, açılış törenindeki konuşmasında, yarınlara umutla bakmasını istedikleri çocuklara dokunmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, “Kıymetli bağışçılarımızın katkısıyla burada çocuklarımızın yüzünü bir nebze de olsa güldürmek istedik. Bizim derdimiz gönüllerde kandil olmak, yaralara merhem olmaktır. Ne kadar mazlum varsa dokunmak istiyoruz. Bu bir yardım değildir, bir gönül köprüsüdür” dedi.

Türkiye'nin kadim dostu Azerbaycan halkıyla, çocuklarıyla, analarıyla birlikte olmanın önemine vurgu yapan Saygılı, “Kızılay'ımızın yürekleri fetheden bu değerli dokunuşunda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Büyükelçi Cahit Bağcı ise

 Türkiye'nin bayrak taşıyıcı kurumu olan Kızılay'ın bugün Azerbaycan'da çocukların yüzünü güldürdüğünü belirterek, teşekkür etti.

Saygılı ve törene katılan davetliler açılışın ardından çocuk oyun parkları ve eğitim materyalleriyle bayram sevinci yaşayan çocuklara eşlik ettiler.