KIZILAY, AZERBAYCAN’DA ÇOCUKLARIN GÖNÜLLERİNE DOKUNDU | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

KIZILAY, AZERBAYCAN’DA ÇOCUKLARIN GÖNÜLLERİNE DOKUNDU

Bu haber 29 Eylül 2022 - 8:20 'de eklendi ve 89 views kez görüntülendi.

Türk Kızılay’ı,  bu kez Azerbaycan’da gönül köprüsü kurdu. Kızılay Genel Sekreteri Ramazan Saygılı ve Türkiye Cumhuriyeti Azerbaycan Büyükelçisi Cahit Bağcı’nın da katıldığı törende, daha mutlu çocuklar, güzel yarınlar için Terter, Ağdam ve Fuzuli kentlerindeki 16 okulun bahçesine oyun meydanları kuruldu.

Kızılay Genel Sekreteri Ramazan Saygılı, açılış törenindeki konuşmasında, yarınlara umutla bakmasını istedikleri çocuklara dokunmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, “Kıymetli bağışçılarımızın katkısıyla burada çocuklarımızın yüzünü bir nebze de olsa güldürmek istedik. Bizim derdimiz gönüllerde kandil olmak, yaralara merhem olmaktır. Ne kadar mazlum varsa dokunmak istiyoruz. Bu bir yardım değildir, bir gönül köprüsüdür” dedi.

Türkiye’nin kadim dostu Azerbaycan halkıyla, çocuklarıyla, analarıyla birlikte olmanın önemine vurgu yapan Saygılı, “Kızılay’ımızın yürekleri fetheden bu değerli dokunuşunda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Büyükelçi Cahit Bağcı ise

 Türkiye’nin bayrak taşıyıcı kurumu olan Kızılay’ın bugün Azerbaycan’da çocukların yüzünü güldürdüğünü belirterek, teşekkür etti.

Saygılı ve törene katılan davetliler açılışın ardından çocuk oyun parkları ve eğitim materyalleriyle bayram sevinci yaşayan çocuklara eşlik ettiler.

https://www.yenibizimadana.com/wp-content/uploads/2022/11/WhatsApp-Image-2022-11-24-at-18.25.06.jpeg