“Kıyma bile 300 lira” | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

CHP’Lİ ŞEVKİN MECLİSTE İKİNCİ KEZ ANT İÇTİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Ayhan Barut, Gazi Meclis’te yemin etti

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Ayhan Barut, Gazi Meclis’te yemin etti

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

“Kıyma bile 300 lira”

Ayhan Barut, Meclis’te yurttaşların iftar ve sahur sofralarına dikkat çekti
“Ramazan kolilerinin fiyatı 2 kat arttı”

Bu haber 23 Mart 2023 - 12:57 'de eklendi ve 99 views kez görüntülendi.

Ayhan Barut, Meclis'te yurttaşların iftar ve sahur sofralarına dikkat çekti
“Ramazan kolilerinin fiyatı 2 kat arttı”
“Kıyma bile 300 lira”
Ramazan ayındaki acı gerçekler Meclis gündeminde
ANKARA- Cumhuriyet Halk Partisi () Adana Milletvekili, Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, herkesin Ramazan Ayı'nı kutlarken yurttaşların iftar ve sahur sofralarına dikkat çekti. Bir kilogram kıymanın 300 lira olduğunu anımsatan Barut, “İhtiyaç sahiplerine dağıtılacak Ramazan kolilerinin bile fiyatı 2 kat arttı. Nedir AKP iktidarından çektiğimiz? Yazık günah” dedi.
“SOFRALAR İİN ÇARE BULUN”
Deprem ve sel felaketlerinin ardından mübarek Ramazan Ayı'nın karşılandığına işaret eden Ayhan Barut, Meclis'te iftar ve sahur sofralarıyla ilgili yaşanan sorunları aktararak, “Elbette biz deprem ve sel felaketlerini yardımlaşma ve dayanışma, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı güçlendirip aşacağız. Yaralarımızı sararak sağlık, huzur, hoşgörü ve paylaşımın hakim olduğu günlere kavuşacağız. Herkesin mübarek Ramazan Ayı'nı kutlarken, iftar ve sahur sofralarını kurmaya hazırlanan yurttaşlarımızın sorunlarına da çare bulunmasını istiyoruz” diye konuştu.
CAN YAKAN FAHİŞ FİYATLARI ANLATTI
Ülkede yaşanan tüm sorunların çözümü için mücadele ettiklerine değinerek iktidarı sert özlerle eleştiren Ayhan Barut, “Ramazan'da da dayanışmayı üyüteceğiz ancak ihtiyaç sahiplerine verilecek Ramazan kolilerinin fiyatı bile sadece geçen seneye oranla neredeyse 2 kat arttı. Ekmek en ucuz 5 lira, 1 kilo kıyma neredeyse 300 lira. Yağından şekerine her şey böyle. Yazık günah değil mi? Ne olacak bu memleketin hali, nedir sizden çektiğimiz? Oruçlarımızın, dualarımızın ve tüm ibadetlerimizin kabul olması dileğiyle, hayırlı Ramazanlar.”