KARALAR: ADANA'YI MODERN BİR KENT YAPACAĞIZ | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

KARALAR: ADANA’YI MODERN BİR KENT YAPACAĞIZ

Bu haber 20 Ocak 2019 - 10:12 'de eklendi ve 24 views kez görüntülendi.

, ’yı köy olmaktan kurtarıp modern bir kent haline döndüreceklerini söyledi.

 

 Cumhuriyet Halk Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, üyeleriyle buluştuğu toplantıda “Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğimde en kısa sürede Adana’yı köy olmaktan çıkarıp modern bir kente dönüştüreceğiz” dedi.

Adana’nın yeni yerleşim yerlerinden birisi olan Sarıçam’da Taner Talaş’ın Başkanlığını yaptığı platform üyeleriyle buluşan Zeydan Karalar, ilçedeki sorunları dinledi. Platformun avukatı Bülent Maraklı’nın adalet terazisi hediye ettiği Başkan Karalar, Sarıçam’ın Adana’nın şansı ve hava alabileceği bir yer olduğunu söyledi.

ÇÖP, ALTYAPI VE YOL SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ

Sarıçam’da yapılaşmanın yanlış başladığını ama göreve geldiklerinde yanlış gitmesine izin vermeyeceklerini kaydeden Başkan Karalar, ilçenin temel sorunun üç ana başlıkta topladı.

Sarıçam’ın altyapı ve yollarını en kısa sürede halledeceklerini çöp sorununu ise yatırımla modernizasyon sonucu ilçenin derdi olmaktan çıkaracağını vurgulayan Başkan Karalar şunları söyledi:

“İlçemizdeki sorunları sizlerle tartışarak en iyisi yaparak çözeceğiz. Beni Seyhan Belediye Başkanlığımdan 5 yıldır tanılyorsunuz. Adanalı işleri iyi yaptığımızdan ve parayı iyi kullandığımızdan Zeydan diyor. Borçlu aldığımız Seyhan’ı hizmetle donattık ve borçları bitirdik. Bir belediye başkanı kendini görevine adamalı. Bizde öyle yaptığımız için halkımız bizleri taktir ediyor. Siyasi görüşü ne olursa olsun Adana’nın dört bir yanında hizmet almak için Zeydan Başkan gelirse yapar düşüncesi hakim. Şunu bilinki göreve geldiğimizde Adana tarihine yakışır bir şekilde o eski parlak günlerine dönecek. Bunu halkımızla birlikte hep beraber başaracağız.”