Kaplan projelerini açıkladı | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Kaplan projelerini açıkladı

AK Parti Adana Milletvekili aday adayı olan Abdullah Kaplan; neden aday olduğu konusunda açıklamalarda bulundu…

Bu haber 22 Mart 2023 - 14:10 'de eklendi ve 376 views kez görüntülendi.

Kaplan projelerini açıkladı

“Toroslar gibi yüce gönüllü,  Çukurova gibi sıcak yürekli, Akdeniz gibi engin kalpli Adana’m” diyen Kaplan; kendisinin daha önce Ceyhan Depremi’ni yaşadığını belirterek, bu süreci yaşamış biri olmak nedeniyle Adana’ya hizmet etme düşüncesinden yola çıkarak, aday adayı olduğunu dile getirdi.

Kaplan yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi;

“Öncelikle yakın zamanda ülkemizin yaşadığı en büyük felaketlerden biri olan deprem felaketinin ardından hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Rabbimden rahmet , yaralılarımıza acil şifalar ve geride kalan bizlere sabırlar diliyorum.

Daha önce Ceyhan depremini de bizzat yaşamış biri olarak bu deprem felaketinde de başta ailem ve akrabalarımla birlikte ben de bu süreci yaşayan bir adanalı olarak üstüme düşen vazifeleri yerine getirmeye çalışırken düşündüğümde siyasete girerek halkıma hizmet etmenin de yapabileceğim en doğru şeylerden biri olduğuna inandım ve siyasette yola çıkmaya karar verdim.

Bir fizik öğretmeni olarak başladığım iş hayatımı uzun yıllardır dünyanın farklı coğrafyalarından binlerce insana vesile olarak onların uluslararası eğitim ve sağlık hizmetlerinde ülkemize gelmelerini sağlayarak sürdürdüm. İşimin gereği bu bağlamda dünyanın birçok ülkesinde dostluklar, arkadaşlıklar ve profesyonel iş birlikleri kurmamız bizlere nasip oldu.

Şimdi Adana için, Türkiye için daha fazla hizmet m0cadelesine girme zamanı.

Akademisyenler, bilim insanları, proje koordinatörleri, danışmanlar ve farklı sektörlerden iş adamları dostlarımdan oluşan bir proje yönetim grubu kurarak memleketim Adana için, Türkiye için yola çıkıyorum.

Adana için milletvekili olmam nasip olursa Ankara’da olduğu kadar mesaisini Adana da geçirecek ve halkımızla her an iletişim halinde ilimizin sorunlarıyla, halkımızın dertleriyle yakından ilgilenecek bir milletvekili olacağım.

Siyasete girmenin icraata yönelik çalışmalarımız için en doğru adres olduğunu düşündüğüm Ak Parti de ; Cumhurbaşkanımızın vizyonuna dava arkadaşlığı edebilmek gayesiyle de siyasi görüşlerine göre değil tüm Adana halkının milletvekili olarak çalışacağım.

Halkın içinden gelip halkı için çalışan bir milletvekili olarak bilinmek ve anılmak için aşağıda sizlere yapmak istediğimiz bazı projelerimizden de bahsetmek istiyorum :

-Adana da Kentsel dönüşümün hızlanmasını uluslararası fonlarla da hızlandıracağız, gemişleteceğiz.

Adana deprem ile mücadele de dünya ile emtegre olarak çok daha fazla katkı almalı, çok daha hızlı dönüşüm göstermeli. Özellikle Avrupa Birliği fonlarından faydalanabilmek adına ve yine Dünya da birçok küresel ölçek de fonlardan faydalanarak yerel yönetimlerle de işbirliği yaparak ilimizde ki konut projelerinin proje dosyalarını hazırlayıp süreçlerinin profesyonel bir ekip tarafından takip edildiği bir çalışma ekibi de oluşturacağız.

Organize sanayi bölgelerinin çoğaltılması için kalifiye teknik eleman yetiştirmek. İş garantili okullar açmak.

Adana da kamu ve özel hastanelerin uluslararası işbirlikleri ile tanıtımını yaparak sağlık turizmini medikal estetik branşlar ile birlikte daha fazla ciro değeri olan organ nakli, kanser tedavileri, innovatif tıp ve tıbbın her türlü branşında da yurtdışında da akla gelir bir dünya markası şehir haline getirmek.

Eğitim alanında da Adananın tam bir öğrenci şehri olduğunu dünyaya duyurmalıyız. Uluslararası öğrencilerle birlikte eğitim ve ticaretin canlanmasını sağlamak ve Adananın potansiyelini ortaya çıkarmak, şehrimize gelecek olan dünyanın birçok ülkesinden öğrencilerle birlikte 25’e yakın sektörün de hareketlenmesini sağlamak bizim en büyük amaçlarımızdan biri olacak. Birkaç yıl sonra dilimizi de öğrenerek ülkelerine eğitimlerini farklı sektörlerde çalışmak üzere tanamlayarak dönen geleceğin iş insanları olacak bu öğrencilerle şehrimizin farklı sektörlerden uluslararası ticaret ve prıoje ortaklıkları kurmaları da mümkün olacak. Adana uluslarası bir eğitim şehri olarak dünya ile daha fazla sektörde işbirlikleri ile entegre olacak.

Tarım alanında özellikle iklim değişiklikleri ile değişen dünya da birçok ülke de tarım ve gıdaya ulaşabilme çok daha değerli hale geldi. Çukurova’mızda yılda 4 kere hasat yapılan verimli topraklarımızı modern tarımın da gücüyle birlikte memleketimizde tarım alanında da dünyaya katma değeri yüksek ürünler üretip ihraç  etmeyi sağlamak çok daha değerli artık. Susuz tarım, verimli su kullanımı, yağmur suyu toplama sistemleri, açık su kanallarının güneş enerji panelleriyle kapatılması ve buharlaşmanında önüne geçilerek kendi enerjisini kendisi üreten modern çiftçilik projeleri oluşturacağız.

Kadın istihdamında sertifikalandırma programları, altif iş hayatına katılmaya yönelik aile ve sosyal hizmetler bakanlığımızın da destekleriyle olduğu gibi uluslararası iş kurma desteklerinin de  Adana da kullanımının kadın girişimcilerimiz tarafından sağlanacağı projeler geliştirmek.

Gençlerimizin dinamizmini dünya ile birleştirmek. Her adanalı gençlerimizin uluslararası eğitim fonlarına ve eğitim programlarına ulaşmalarına aracılık edecek gençleriin uluslararası eğitim alanında destekler alarak yurtdışı eğitim programlarına katılmalarını sağlamaya yönelik çalışacağız ki bu konu benim zaten iş hayatımında temel konusuydu şimdi siyasete girerek çok daha fazla şey gençlerimiz için el birlğiyle yapıyor olacağız inşallah.

Seçimlerin ülkemize ve Adanamıza hayırlara vesile olmasını diliyorum.”