Kalp boşlukları içindeki deliklerin kapatılması | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

Kalp boşlukları içindeki deliklerin kapatılması

Bu haber 05 Ekim 2022 - 7:45 'de eklendi ve 94 views kez görüntülendi.

Gelişen teknoloji ile birlikte bebek ve küçük çocuklarda kullanılabilecek malzeme ve yüksek teknolojik ekipmanların giderek artması ve yaygın olarak kullanılmaya başlanmasıdır. Kullanılan teknik yöntemler ile birlikte kullanılan malzemelerde bu işlemlerde başarı oranını değiştirmektedir. Bu işlemlerin ameliyat olmadan yapılmasının bir çok avantajı olmaktadır:

–Hasta bebek ve çocukların kısa işlem süresi ve kısa sürede taburculuk olması nedeni ile anne ve babadan uzun süre ayrı kalması gerekmemektedir.

–Hastanede kalma süresi 1-3 gün gibi oldukça kısa sürelere düşmektedir

–Maliyet değerleri ameliyat maliyetlerine göre daha düşük olmaktadır

Anjio ile tedavi başarılı olması için bazı gereklilikler de vardır: 

-Uygun malzemelerin ve ekipmanların kullanılması gereklidir. Bu konuda en önemli sorun işlem esnasında çok sayıda malzeme ve ekipman gerekmekte olmasıdır. Büyüyen ve gelişen çocuklarda kilo ve boy ile orantılı olarak malzemelerin büyüklüğü de değişmektedir. Bunedenle uygun malzemelerin temin edilmesi ve bulundurulması gerekmektedir.

-Bu işlemler sırasında enfeksiyon riskine maruziyet en önemli sorundur. Bu nedenle infeksiyona karşı yeterli koruma olmaması durumunda infeksiyon gelişmesi tehlikeli sonuçlara neden olabilir.

-Uygun teknik kullanılması gerekmektedir. Uygun teknik kullanılmadığında bir çok komplikasyon sonuçları geliştiğinden deneyimli kişi ve ekipler tarafından bu işlemlerin yapılması gereklidir.

Prof.Dr.Ayhan Çevik,”Sonuç olarak Anjio yöntemi ile çocuklarda birçok kalp ve damar hastalığı tedavi edilebilmektedir. Bu tedavi yöntemlerinin başarılı olması için bu işlemlerin  deneyimli ekipler tarafından hastaya uygun malzeme ve teknolojik ekipmanlar kullanılarak yapılması çok önemlidir.”dedi.

https://www.yenibizimadana.com/wp-content/uploads/2022/11/WhatsApp-Image-2022-11-24-at-18.25.06.jpeg