KADINLAR HAKKINI ALACAK | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

KADINLAR HAKKINI ALACAK

Ceyhan, Kozan ve Seyhan ilçesindeki seçim çalışmalarında kadınlarla görüşen CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin’den kadınlara özel açıklamalar

Bu haber 26 Nisan 2023 - 10:20 'de eklendi ve 225 views kez görüntülendi.

Ceyhan, Kozan ve Seyhan ilçesindeki seçim çalışmalarında kadınlarla görüşen CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin’den kadınlara özel açıklamalar

“Kadınlar hakkını alacak”

“İhtiyaç sahibi kadınların altın hesabı olacak”

ADANA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili ve Milletvekili Adayı Dr. Müzeyyen Şevkin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığında kadınların hakkını alacağını vurguladı.
Seçim çalışmaları kapsamında Adana’nın Ceyhan, Seyhan ve Kozan ilçelerinde kadınlarla özel olarak görüşen CHP’li Dr. Müzeyyen Şevkin, Türkiye’yi herkesin insan onuruna yaraşır bir yaşam sürdüğü bir ülke haline getireceklerini kaydetti.
Herkesin sosyal refah standartlarına ulaştığı, kadınların, çocukların, gençlerin ve tüm vatandaşların geleceğe umutla baktığı, toplumsal barış ve huzurun tesis edildiği mutlu bir ülke haline getirmenin uğraşını verdiklerini ifade eden Dr. Şevkin, “Millet ittifakı iktidarında kadınlar hakkını alacak” diye konuştu.

“İHTİYAÇ SAHİBİ KADINLARIN HESABINA ALTIN TUTARINDA YARDIM”
Aile Destekleri Sigortası kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere her ay durumuna göre tam, yarım ya da çeyrek altın tutarında sosyal yardım verileceğini dile getiren Dr. Şevkin, bu yardımların ailedeki kadının hesabına yatırılacağını söyledi.
Devlet okullarındaki çocuklara ücretsiz öğle yemeği, süt ve su verileceğini belirten Dr. Şevkin, “Kadınların iş gücüne daha aktif katılımını sağlamak amacıyla kreşlerin sayısını artıracağız. Kadınların istihdama katılımı için teşvikler sağlayacağız. Kadın girişimciliğine yönelik özel teşvik paketleri hazırlayacağız. Kamu alımlarını, kadın girişimcileri desteklemek için etkili biçimde kullanacağız. Tarımda çalışan kadınlara sosyal güvenlik prim desteği sağlayacağız. Temel ihtiyaç olan kadın hijyen ürünleri üzerindeki vergi yükünü azaltacağız. Kadına yönelik şiddetle toplumsal mücadele seferberliği başlatacağız. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde çalışan kadınlar izinli olacak” dedi.