Jersey Sütü ile şimdi çok daha besleyici! | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Jersey Sütü ile şimdi çok daha besleyici!

Özsüt, dünyanın en kaliteli sütü olarak kabul edilen Jersey Sütü ile sütlü lezzetlerine efsane bir dokunuş yapıyor.

Bu haber 15 Haziran 2023 - 12:37 'de eklendi ve 229 views kez görüntülendi.

Özsüt sütlü lezzetleri

Jersey Sütü ile şimdi çok daha besleyici!

Özsüt, dünyanın en kaliteli sütü olarak kabul edilen Jersey Sütü ile sütlü lezzetlerine efsane bir dokunuş yapıyor. Pek çok yönden benzersiz bir bileşen olan Jersey Sütü, ortalama bir inek sütüne oranla içerdiği kalsiyum, protein ve yağ oranı ile çok daha sağlıklı ve çok daha besleyici. Sütlü tatlılarında, dondurmalarında ve özel üretim Özsüt kaymağında Jersey Sütü kullanmaya başlayan marka, böylelikle kalite ve lezzet çıtasını bir üst noktaya taşıyor.

Bu yıl 85. yaşını kutlayan Özsüt, 1938 yılından bugüne aynı ustalık ve aynı reçetelerle hazırladığı sütlü lezzetlerine dünyanın en kaliteli sütü ile eşsiz bir dokunuş yapıyor. Sütlü tatlılarında, dondurmalarında ve özel yapım Özsüt kaymağında saf Jersey ineğinden elde edilen sütü kullanmaya başlayan Özsüt, lezzetine lezzet katıyor.

Daha fazla protein, kalsiyum, fosfor ve yağ içeriyor

Anavatanı İngiltere ile Fransa arasındaki kanal adalarından biri olan Jersey adasına dayanan Jersey Sütü, besin değeri olarak benzersiz bir bileşen… Ortalama bir inek sütü ile karşılaştırıldığında kalsiyum, protein, yağ oranı ve vitaminler açısından çok daha besleyici ve sağlıklı olan bu mucizevi süt, insan sağlığı için önemli pek çok besin öğesini içeriğinde barındırıyor. Diğer sütlere oranla %15 daha fazla protein, %18 daha fazla kalsiyum, %10 daha fazla fosfor ve %57 daha fazla süt yağı içeren Jersey Sütü lezzetliyle de ön plana çıkıyor.

Faydaları saymakla bitmiyor!

Avrupa Birliği onaylı olan bu benzersiz sütün faydaları saymakla bitmiyor. Kış aylarında bağışıklık sisteminin zayıflamasıyla artış gösteren üst solunum yolu enfeksiyonlarında koruyucu kalkan oluşturan Jersey Sütü, bağışıklıktan zekâ gelişimine pek çok konuda etkili. İçerdiği çinko, iyot, B2, B6, B12 vitaminleri ve araşidonik asit, linoleik asit gibi esansiyel yağ asitleri ile beyin ve zekâ gelişimini; protein, kalsiyum ve fosfor ile ise kalp ve damar sağlığını destekliyor.

Bu mucizevi sütle, hiçbir koruyucu katkı maddesi kullanılmadan özenle hazırlanan sütlü lezzetler, deneyimlemek isteyenler için Özsüt’lerde yerini alıyor.

Özsüt hakkında:

Türkiye’nin dört bir köşesine günlük pasta ve dağıtımı yapan STP Gıda bünyesinde yer alan Özsüt’ün, 1938 yılında İzmir Kemeraltı’nda başlattığı tatlı serüveni bugün 45 ilde 150’ye yakın mağazası, beş bine yakın çalışanı ve on binlerce misafiriyle sürüyor. İzmir, Kemalpaşa’daki 10.000 m2 alana sahip fabrikasında üretim yapan ve Türkiye’nin önde gelen zincir marketlerine ürün tedariği sağlayan STP Gıda’nın en köklü markalarından olan Özsüt, 1996 yılından bu yana bayilik sistemiyle faaliyetlerini büyütüyor. Özsüt’ün en iyi malzemelerle hazırlanmış geleneksel tatları, ülkemizde olduğu gibi yurt dışında da yoğun ilgi görüyor. Bu doğrultuda Türkiye dışında da yatırımlarına devam eden marka, Azerbaycan’da bulunan 7 şubesiyle yurt dışındaki lezzet tutkunlarına da ulaşıyor. Özsüt’ün ürün gamı içerisinde pasta, sütlü ve şerbetli tatlılar, unlu mamuller, dondurma, kaymak, çikolata, kahve, Türk ve dünya mutfağından özel lezzetler yer alıyor.