İYİ PARTİ SEYHAN İLÇE BAŞKANI KARABUCAK'TAN SÖZÜTEK'E ZİYARET... | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

İYİ PARTİ SEYHAN İLÇE BAŞKANI KARABUCAK’TAN SÖZÜTEK’E ZİYARET…

Bu haber 26 Ocak 2019 - 14:09 'de eklendi ve 132 views kez görüntülendi.

ile yönetim kurulu üyeleri, Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek’i ziyaret ederek, esnafın sorunları dinledi, çözüme destek sözü verdiler.

İyi Parti Seyhan İlçe Başkanı Karabucak ile İlçe Sekreteri , , Mustafa Kökenler ve Muhittin Karaoğlu’nu Adana ESOB ziyaretlerinde Birlik ve Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek, Başkan Vekili, , Kuyumcular Esnaf Odası Başkanı Oğuz Başman, , , Fırıncılar Esnaf Odası Başkanı Ali Tekin karşıladı.

Sıcak ve samimi bir havada geçen sohbette, İyi Parti İlçe Başkanı Karabucak, esnafın ve yöre çiftçisinin yaşadığı sorunlara değinirken, hem esnafın hem de çiftçinin iflas noktasında, yaşam mücadelesi verdiğini ve Hükümetin zordaki kesimlere acilen el uzatması gerektiğini söyledi. İlçe Başkanı Karabucak, ekonominin ayağa kalkması için üretime dönük projelerin desteklenmesi gerektiğini, başta yerli tohum üretimi ve ihracata yönelik teşviklerin artırılmasını isterken, “Yüksek rakımlı tepelerde oturanlar, bir kere de ovaya inerek halkın, işçinin, esnafın, çiftçinin sorunlarını yerinde görsün, soya, ayçiçeği, kırmızı et ithalatına ve İsrail tohumlarına karşı çözüm üretsin”dedi.

Birlik Başkanı Nihat Sözütek de, ekonominin sigortası ve bel kemiği olarak görülen küçük esnaf ve sanatkarlar ile çiftçilerin kriz ortamlarından olumsuz etkilendiğine dikkat çekerken,  piyasadaki nakit sıkıntısının giderilmesi ve esnafın, çiftçinin ayağa kaldırılması için desteklerin artırılması, düşük faizli, uzun vadeli kredilerin hızla hayata geçirilmesi, Bağ-Kur primlerinin ödenebilir seviyelere çekilmesi, mevcut birikmiş borçların da ötelenmesi gerektiğini söyledi.