İYİ PARTİ OLARAK BÜYÜK BİR SEVİNÇLE KARŞILADIK !.. | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

İYİ PARTİ OLARAK BÜYÜK BİR SEVİNÇLE KARŞILADIK !..

Bu haber 27 Şubat 2019 - 22:48 'de eklendi ve 25 views kez görüntülendi.

Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin adının, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi olarak değiştirilmesi için verilen Kanun Teklifi Meclis Genel Kurulunda kabul edildi. İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail KONCUK Genel Kurulda, Kanun Teklifi üzerine bir konuşma yaptı.

“Ben Türk milletini sokaklarda ıspanak fiyatına satılan demokrasiye, rüşvet ve hileyle çiğnenen, çiğnetilen hukuk düzenine, ahlaktan mahrum bir hürriyete, tefeciliğe, karaborsaya yer veren iktisadi bir yapıya çağırmıyorum. Türklük gurur ve şuuruna, İslam ahlak ve faziletine, yoksullukla savaşa, adalette yarışa, birliğe, kardeşliğe, kısacası Hak yolu, hakikat yolu, Allah yoluna çağırıyorum.” diyen Başbuğ Alparslan Türkeş’i rahmet ve minnetle anıyorum. “Geç kalınmış da olsa, hangi gerekçeyle yapılmış olursa olsun Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin adının “Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi” olarak değiştirilmesini İYİ PARTİ olarak büyük bir sevinçle karşıladık. Bütün Parlamentoya, destek veren bütün milletvekillerimize Başbuğ Alparslan Türkeş ve onu seven Türk milliyetçileri, ülkücüler, Türkiye sevdalıları adına teşekkür ediyoruz.”

KONCUK, “Elbette Başbuğ Alparslan Türkeş hayatı boyunca ortaya koyduğu mücadeleyle Türkiye sevdalısı, Türk milliyetçisi, ülkücü bir nesil meydana getirmiştir. Bu nesil yüz yıl sonra da, bin yıl sonra da Türkiye’nin ve Türk milletinin derdiyle dertlenmeye devam edecektir. Onun için Alparslan Türkeş’e, Türk milleti olarak ülkücü bir nesil meydana getirdiği için minnetimiz sonsuzdur. Tekrar rahmet ve minnetle yâd ediyorum.” dedi.