iyi parti mehmet metanet çulhaoğlu soru önergesi | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Hazırlık Maçı

YEREL HABERLER

iyi parti mehmet metanet çulhaoğlu soru önergesi

Bu haber 20 Kasım 2018 - 20:41 'de eklendi ve 30 views kez görüntülendi.

Sayın tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için göndermiş olduğum 15.11.2018 tarihli ve 7-465 sayılı iki soruluk yazılı önergemde;

Soru 1: Kozan Devlet Hastanesinde Anjiyo, Çocuk Cerrahi ve Plastik Cerrahi bölümleri neden bulunmamaktadır? Bu bölümlerin açılması için bir çalışmanız, planlamanız veya bir girişiminiz  var mı?

Soru 2: Bu konuda mağdur olan 178.508 nüfuslu dört ilçemizdeki vatandaşlarımıza bir açıklama yapmayı düşünüyor musunuz?

sorularımı sormuştum.

Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünce ulusal internet haber ajanslarına düşen açıklamalar kesinlikle sorularımın cevabı değildir.

Kozan Devlet Hastanemizde Genel Cerrahi, Ortopedi, Üroloji, Göz, Kulak Burun Boğaz, Beyin Cerrahi ile Kadın Hastalıkları ve Doğum branşlarında poliklinik hizmeti verildiği ve ameliyatlar yapıldığı belirtilmiş olup, Kardiyoloji branşında sadece poliklinik ve teşhis hizmeti verildiği, anjiyo işlemleri ve plastik cerrahi ameliyatları için Şehir Hastanesinde yada üçüncü basamak hastanelerde Adana Devlet Hastanesine sevk edildiği açıklaması yapılmıştır.

Buradaki amacımız 178.508 Adanalı vatandaşımıza sağlık hizmeti veren Kozan Devlet Hastanemizde görev yapan, emek harcayan sağlık personellerimizi ve diğer çalışanlarımızı eleştirmek, şikayet etmek değil, bu hastanemizde anjiyo, çocuk cerrahisi ve plastik cerrahi bulunmadığı için Akp hükümetinin uygulamış olduğu sağlık politikası sebebiyle mağdur edilen 178.508 vatandaşımızın sesi olmaktı. Bu husustaki haklılığımız Valiliğimizin yapmış olduğu Basın Bülteni ile doğrulanmıştır.

Kaldı ki valiliğimizin yapmış olduğu basın bülteninde çocuk cerrahisinden hiç bahsedilmemektedir.

Sormuş olduğum sorunların ne denli haklı olduğu bir kez daha anlaşılmış olup Adana kamoyuna saygıyla arz olunur.