İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail KONCUK, partililerle Adana'da istişare yaptı. | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail KONCUK, partililerle Adana’da istişare yaptı.

Bu haber 20 Nisan 2019 - 17:30 'de eklendi ve 543 views kez görüntülendi.

Edinilen bilgilere göre KONCUK, toplantıda yaptığı konuşmada,“İYİ Parti Türkiye’nin umudu olmaya namzet bir siyasi harekettir, yapılması gereken herkesi kucaklayacak bir anlayışla siyaset yapmaktır. İYİ Partiye inanmış insanları, dışlayarak siyaset yapmak mümkün değildir. İl ve ilçe teşkilat yöneticilerimiz herkesi kucaklayıcı bir yaklaşım ve üslupla insanlara yaklaşarak, partimizin adıyla müsemma davranmalıdır ki, İYİ Parti ’da hak ettiği büyümeyi sağlayabilsin. Gördüğüm kadarıyla İl Teşkilatımızda, il sekreteri, bazı il başkan yardımcılarına hiç bir görev verilmemekte, adeta yok sayılmakta, tüm iş ve işlemler bir kaç kişi üzerinden yapılmaktadır. Bu anlayış ’da kurumsal yapımızın ciddi sıkıntılar içinde olduğunu göstermektedir ki, göz yummak, böyle devam etsin demek, görmezden gelmek İYİ Partinin ’da geleceğini hiç düşünmemek, önemsememek anlamına gelir.
Belediye meclis üyelerinin seçiminde de, aynı anlayışın hakim olduğunu görüyoruz. Bilhassa, Çukurova İlçe Belediye Meclis üyelerinin, benim çağrıldığım toplantı öncesinde, ilgili yerlere verilmesi, bunun bana açıklanmayarak, Pazar günü verilen listenin, liste yeni yapılıyormuş gibi, Pazartesi günü benimle müzakere edilmesi, anlaşılır gibi değildir. Bir milletvekilinin dahi aldatılabildiğini düşündüğümüzde, kaygılarımızın daha da artması söz konusu olur. Böyle bir şey, ne için, hangi sebeple yapılmış olabilir? Belli isimleri meclis üyeliğine yazmak, niçin bu kadar önemlidir?Kimin belediye meclis üyesi olduğundan çok, herhangi bir kıstas, kriter olmaksızın yapılan listeler, birçok arkadaşımızın üzüntü yaşamasına, kırılmasına sebep olmuştur. Benim adamın anlayışı ile yapılan çalışmalar asla doğru değildir. Bu anlayış Partimizi büyütmez, küskünler, kırgınlar yaratmaktan başka bir işe de yaramaz.
Önümüzdeki süreçte, teşkilatlarımız oluşturulurken, Partimizi kimlerle büyütebiliriz, kimlerle daha kucaklayıcı bir teşkilat oluşturabiliriz, düşüncesi ile hareket etmek zorundayız.
Ben Adana milletvekili ve GİK Üyesi olarak tüm bunlardan sorumluyum, bana ne deme hakkım olduğunu da düşünmüyorum.
Bütün bu sebeplerle sizlerle konuyu müzakere etmek için toplanmak zarureti olmuştur. Davetimize bu kadar yoğun bir katılım sağladığınız için herbirinize yürekten teşekkür ediyorum.” dedi.
Toplantıya katılım çok yüksek olduğu, Koncuk’un konuşmasından sonra üyelerin kanaatlerini ifade ettiği, toplantıda alınan kararların, ittifakla alındığı, uygulanması için hertürlü gayretin sergileneceği,  öğrenildi.