ISTEC’TEN OKULA KABUL SINAVI | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

ISTEC’TEN OKULA KABUL SINAVI

Bu haber 18 Şubat 2021 - 16:09 'de eklendi ve 12 views kez görüntülendi.

ISTEC Okulları uzman ve deneyimli akademik kadrosuyla sadece ulusal değil uluslararası platformlarda da fark yaratmaya devam ediyor. ISTEC Okulları tarihe adını yazdıran, bilime ve teknolojiye değer katarak geleceğini ve geleceğimizi tasarlayan bireylerin yetiştiği, eğitim ve öğretimde dünya toplumlarına rol model bir kurum olmayı başardı.

STEAM ODAKLI EĞİTİM

ISTEC Okulları’nda okumak tam bir ayrıcalıktır, ISTEC öğretilerinde uyguladıkları STEAM Odaklı Eğitim Metodu ile eğitimi fen, teknoloji, mühendislik ve matematiğin birbiriyle entegre bir şekilde öğretilmesini içeren ve okul öncesinden yüksek öğretime kadar tüm süreci kapsayan bir eğitim yaklaşımını sergilemektedir.

ISTEC’DE BİREBİR İLGİ ÖZEL EĞİTİM

ISTEC’de okuyan öğrenciler yıl boyunca, rehber öğretmenlerin ve mentörlerin desteğiyle birlikte Fen Lisesi müfredatının yanı sıra ETÜT hizmetiyle TYT – AYT sınavlarına hazırlanıyor. ISTEC Okulu 64 kontenjanlı, butik bir bilim okulu olup, COVİD- 19 pandemi sürecinde öğrencilerin daha az etkileşimle sağlıklı eğitim almasına imkan sağlamak adına sınıflar 8 öğrenci ile sınırlandırılmıştır.

UYGULAMALI LABORATUVAR VE 3’LÜ DİL EĞİTİMİ

Fizik, kimya ve biyoloji laboratuarı ile patentli ürün ve uluslararası literatürde makale çıkarabilecek, tam donanım ve alt yapıyla inşa edilen ISTEC Okulu dil eğitimine de oldukça önem vererek, İngilizce ve 2. Dil olarak bilimde çığır açmış bilimcilerin dili Almanca mecburi tutmaktadır. Bunun yanı sıra okulda seçmeli 3. Dil olarak Rusça ve Fransızca dillerinden biri tercih edilebilir.

FEN LİSESİ ÖĞRENCİSİ OLMAK ARTIK HAYAL DEĞİL !!!

Fen Lisesi öğrencisi olmanın hayal olmadığını ispatlayan Mucitlerin Bilgelik Mektebi ISTEC Fen ve Teknoloji Lisesi 8. ve 9. sınıflara ücretsiz okula kabul sınavı, 10. ve 11. sınıflara ücretsiz okula kabul sınavı yapmaya hazırlanıyor.

ISTEC Okulları sınav tarihlerini şu şekilde açıkladı:

  1. ve 9. Sınıflar 06/03/2021

1.Oturum: 11.00 ve 2.Oturum: 15.00 saatleri arasında olup son başvuru tarihi 04/03/2021’dir.

  1. ve 11. Sınıflar 07/03/2021

1.Oturum: 11.00 ve 2.Oturum: 15.00 saatleri arasında olup son başvuru tarihi 04/03/2021’dir.