“İŞİMİZ HİZMET, GÜCÜMÜZ ESNAF” | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

“İŞİMİZ HİZMET, GÜCÜMÜZ ESNAF”

Bu haber 05 Mayıs 2022 - 13:45 'de eklendi ve 36 views kez görüntülendi.

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Niyazi Göger, göreve geldiği günden bu yana esnaf ve sanatkarın sorunlarının çözümü için mücadele ettiğini belirterek, “İşimiz hizmet, gücümüz esnaf” ifadelerini kullandı.

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin geleneksel bayramlaşma töreni Birlik Başkanı Niyazi Göger’in ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Adana ESOB Eğitim ve Hizmet Binasında düzenlenen bayramlaşmaya merkez ve ilçe esnaf odaları başkanları ile yönetim kurulu üyeleri geniş katılım sağladı.

Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği bayramlaşma töreninde konuşan Başkan Niyazi Göger, 2 yıl içerisinde gerçekleştirdiği hizmetler ve önümüzdeki 4 yılda hayata geçirmeyi hedeflediği projeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Göreve geldiği günden bugüne kadar esnafı kalkındırmak ve geliştirmek için mücadele verdiğini dile getiren Başkan Niyazi Göger, “İki yıl gibi kısa bir zamanda Ceyhan’daki esnaf odalarımıza yeni hizmet binası kazandırdık. Sicil müdürlüğümüz modern bir yapıya kavuşturduk. Hizmet binamızı eldeki imkanlar dahilinde esnafımıza yakışır bir hale getirmeye çalıştık. Tüm bu çalışmaları hayata geçirirken de gücümüzü esnaf ve sanatkarımızdan aldık” şeklinde konuştu.

Önümüzdeki 4 yıllık dönem içerisinde iki büyük projeyi, esnaf ve sanatkarlara, Adana’ya kazandıracaklarını kaydeden Başkan Niyazi Göger, “Adana ESOB Eğitim ve Sosyal Tesisiyle ilgili görüşmeler tamamlandı. Proje hazırlanıyor. Hizmet binamızla ilgili de yer tahsisi konusunda yaptığımız görüşmeler sonuçlanmak üzere. İnşallah bu iki projenin de temelini önümüzdeki dönemde atacağız. Ceyhan’da olduğu gibi Kozan’daki odalarımıza da yeni hizmet binası kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

7 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Adana ESOB Olağan Genel Kurulu’na ilişkin istişarede de bulunulan bayramlaşma törenine katılan oda başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, hizmetin devamı için Başkan Niyazi Göger’i desteklediklerini dile getirdi.