IŞIĞI YOLUMUZU AYDINLATIYOR | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Yeni Doğan Bebeklere ‘Hoş Geldin’

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

kültür sanat merkezi protokolü

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ÇED BAŞKANI TEKBAŞ, GÜVEN TAZELEDİ

Adana Özel, Genel, Gündem, Yerel Haberler

DR. ANIL TANBUROĞLU ADAYIM DEDİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

IŞIĞI YOLUMUZU AYDINLATIYOR

Bu haber 09 Kasım 2022 - 16:59 'de eklendi ve 108 views kez görüntülendi.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Güü dolayısıyla yayınladığı mesajda, “İşgale karşı direnen Türk Milletini bağımsızlık ve özgürlük hedefiyle birleştiren; zaferle sonuçlanan Ulusal Kurtuluş Mücadelesinin ardından ‘uygar medeniyet' hedefiyle laik, demokratik Cumhuriyet' kuran Büyük Önder Gazi 'ü, sonsuzluğu uğurlanışının 84.yıl dönümünde rahmetle, özlemle ve şükranla anıyorum” dedi.
ULUSAL BAĞIMSIZLIK FİKRİYLE DİRENİŞ HAREKETLERİNİ BİRLEŞTİRDİ
Başkan Akay yayınladığı mesajında, Sevr'in imzalanmasının ardından ulusun kendi yurdunda esir durumuna düştüğüne işaret etti. Tarih boyunca esareti hiçbir zaman kabul etmeyen ulusun işgale ve zulme karşı başlattığı direnişi, Atatürk'ün “ulusal bağımsızlık” ve özgürlük hedefiyle birleştirmeyi başardığını aktaran Başkan Akay, Atatürk'ün askeri ve siyasi dehasıyla Kurtuluş Mücadelesinin zaferle sonuçlandığını kaydetti.
BAĞIMSIZLIĞIMIZI VE ÖZGÜRLÜĞÜMÜZÜ ATATÜRK'E ÇLUYUZ
Akay, “Atatürk önderliğinde emperyalist güçlere karşı verilen ve zaferle sonlanan Kurtuluş Mücadelesi ile ulusumuz bağımsızlığını ve özgürlüğünü kazanmıştır. Bugün bağımsızlığımızı da özgürlüğümüzü de Büyük Önderimiz Atatürk'e borçluyuz” diye konuştu.
CUMHURİYET ATATÜRK'ÜN ESERİDİR
Atatürk'ün Kurtuluş Mücadelesine ulusal egemenliği esas alan bir anlayışla önderlik yaptığının altını çizen Akay, “23 Nisan 1920'de 'ni açarak egemenliği saraydan alıp millete veren Atatürk, 29 Ekim 1923'te uygar bir medeniyet hedefiyle laik, demokratik Cumhuriyeti kurmuştur. Bugün bağımsızlığımızın, demokrasinin, her alanda fırsat eşitliğinin, kadın haklarının, hukukun, uygar yaşamın, özgürlüklerin, hukukun, akla ve bilime dayalı yaşamın teminatı olan Cumhuriyet Büyük Önder Atatürk'ün eseridir. Emaneti ve ulusumuzun en büyük hazinesi olan Cumhuriyetimizi sonsuza dek yaşatmak, geliştirip güçlendirerek gelecek kuşaklara aktarmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
IŞIĞI YOLUMUZU AYDINLATIYOR
Atatürk'ün Cumhuriyet'i çok sağlam temeller üzerine inşa ettiğini vurgulayan Başkan Akay, “Cumhuriyetimiz 99 yıldır her türlü saldırıya karşın Atatürk ilke ve devrimleri sayesinde ayakta durmaktadır. Yaşanan her zorlukta ve en zor zamanlarda rehberimiz, başvurduğumuz yegane kaynak yine Atatürk ilke ve devrimleridir. Ebedi Önderimiz, Başkomutanımız, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ışığıyla yolumuzu sonsuza dek aydınlatmaya devam edecek” şeklinde konuştu.
O'NU ANLAYARAK CUMHURİYETİMİZİ DAHA İLERİYE TAŞIYABİLİRİZ
Atatürk'ün çağının çok ilerisinde bir lider olduğunu dile getiren Başkan Akay, “Ülkemizin ve Cumhuriyetimizin geleceği için Atatürk'ün fikirlerini, duygularını öğrenip, O'nu daha iyi anlamalıyız. O'nu anlayıp, O'nun hissettiklerini hissedebildiğimiz oranda Cumhuriyetimizi daha da ileriye taşıyabiliriz. Askeri ve siyasi dehasını zaferlerle taçlandıran; bağımsızlığımızı ve özgürlüğümüzü borçlu olduğumuz Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, sonsuzluğa uğurlanışının 84. yıl dönümünde rahmetle, özlemle, minnetle anıyorum” dedi.