“İşgalcileri unutmadık, unutmayacağız!” | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

“İşgalcileri unutmadık, unutmayacağız!”

Bu haber 04 Ocak 2023 - 12:48 'de eklendi ve 216 views kez görüntülendi.

Milliyetç Hareket Partisi () Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, “Dün Türk ve İslam'a düşman olan işgalci kimler varsa bugün de karşımızdadır; sadece yöntem ve araçları değişmiştir.” dedi.

Yusuf Kanlı'dan Kurtuluş Bayramı mesajı…

İl Başkanı Yusuf Kanlı Adana'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yıl dönümünde yayımladığı mesajda, “Adana'da katlettiler, gasp ettiler, yaktılar, yıktılar, büyük acılar yaşattılar; bizi öz yurdumuzda esaret altına almak istediler. Ülkemizde barış ve huzur içinde yaşadığımız azınlıkları ayartan, kışkırtan ve onlarla birlikte istilaya yeltenen, bizi vatanımızda boğmak isteyen Fransız sömürgeci işgalcileri unutmadık, unutmayacağız.” ifadesini kullandı.

“Dünkü düşmanlar bugün de karşımızda”

Başkan Yusuf Kanlı devamla şunları söyledi:

“Dün Türk ve İslam'a düşman olan işgalci kimler varsa bugün de karşımızdadır; sadece yöntem ve araçları değişmiştir. Bir asır önce işgal için azınlıkları kullananlar bugün Fetö'yü, Pkk'yı, diğer terör örgütlerini, sözde sivil toplum örgütlerini, sözde siyasi partileri birer maşa gibi kullanmaktadır. Ancak feraset ve basiret sahibi hiçbir vatandaşımız ihanet ve husumet cephesinin tuzağına düşmemiştir, düşmeyecektir.”

“Bugün dünden daha güçlüyüz”

Başkan Yusuf Kanlı “Bilinmelidir ki bugün dünden daha iri, daha diri, daha güçlüyüz. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin ifadeleriyle ‘Milli birlik ve kardeşlik bağları, devlet ve millet kaynaşması, siyasi ve ekonomik diriliş kararlılığı, cumhurla Cumhuriyet'in kucaklayıcı karakteri önümüzdeki yüzyılın mukavemet kudreti olacaktır.” Dostumuzu, düşmanımızı; dünü unutmadan istikbale emin adımlarla yürüyoruz. Türkiye'nin önü açıktır, geleceğin belirleyici gücü olacaktır.” dedi.

Adana'nızın evlatları olarak canımızı veririz…

“Türk Milli Mücadelesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ilham kaynağı olan Adana'mızın yiğit evlatları olarak canımızı veririz vatanımızı vermeyiz, ezanımızı susturmayız, bayrağımızı indirtmeyiz!” diyen Başkanı Yusuf Kanlı, mesajını şöyle tamamladı:

“Bu duygu ve düşüncelerle Adanalı değerli hemşehrilerimin, bu güzel şehirde birlikte yaşadığımız kıymetli vatandaşlarımızın 5 Ocak Kurtuluş Bayramı'nı kutluyor, bütün şehitlerimize, başta Devletimizi Kurucu Lideri Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş bütün gazilerimize, tüm kahramanlarımıza Yüce Allah'tan rahmet diliyor, minnet ve şükran duygularımı ifade ediyorum.”