imamoğluna büyük yatırım. | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

İmamoğlu’na Dev Yatırım

Bu haber 07 Ekim 2018 - 8:24 'de eklendi ve 14 views kez görüntülendi.

ASKİ, İmamoğlu ilçesine 120 kilometrelik altyapı çalışması yaparak Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarından birine daha imza attı.

 

İmamoğlu’na Dev Yatırım

 

2014 yerel seçimlerinden sonra göreve başlayan ve halkın oylarıyla Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamına gelen Hüseyin SÖZLÜ, “Adana’da bir şey değişecek, her şey değişecek” sözünü yerine getirmek ve sorunsuz bir Adana’yı inşa etmek için dev yatırımlara imza atmaya devam ediyor.

 

Şehir merkezi ve kırsal diye ayırt etmeksizin 7/24 mesai harcayan Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) ekipleri, İmamoğlu ilçesine hayati önem taşıyan ve Cumhuriyet tarihinden bu yana ilçeye yapılan en büyük yatırımlardan biri olan altyapı çalışmalarını Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin SÖZLÜ’nün talimatlarıyla tüm hızıyla sürdürüyor.

 

Kendi öz sermayesiyle yaklaşık 120 kilometrelik kanalizasyon ve yağmur suyu hattının 105 kilometresini 1 yıl içerisinde tamamlayan ASKİ ekipleri, kalan mesafeyi de yılbaşından önce bitirmeyi hedefliyor. Proje kapsamında kanalizasyon hattı için 300’lük ve 600’lük, yağmur suyu hattı içinse 400’lük ve 1400’lük arasında değişen ebatlarda boru kullanılıyor.

 

Çalışmanın tamamlandığı bölgelerde Adana Büyükşehir Belediyesi Yol Şube Müdürlüğü ekipleri sıcak asfaltlama yaparak ilçenin yol sorununu da çözmüş oluyor. Çalışmanın sona ermesiyle birlikte İmamoğlu’nun altyapı problemi tamamen ortadan kalkacak.