İl Başkanımızın İnsan Hakları günü ili ilgili konuşması | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

İl Başkanımızın İnsan Hakları günü ili ilgili konuşması

Bu haber 12 Aralık 2018 - 20:07 'de eklendi ve 20 views kez görüntülendi.

İYİ Parti İl Başkan’ı Göktürk Boyvadaoğlu; İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası nedeni ile yaptığı açıklamada:

  10 Aralık ile başlayan” İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası” olarak kutlanan bu günde, insanlar arasında ırk, din, renk, cinsiyet ayırımı yapmadan sevgi, saygı, dostluk duygularını geliştirmek, insan’ın insan olmak haysiyeti ile sahip olması gereken hakların hepsine “ İnsan Hakları” diyoruz.

  İnsan hakları kişiyi kendi özüyle yaşatacak kuraldır. İnsanın insana hükmetmesi, onu ezmesi insan onuruna yakışmayan ve kabul edilemeyecek bir davranıştır. Bu tür ayırımların yapıldığı toplumlarda kavga, çatışma, isyan eksik olmamıştır. İnsanlar arasında hak, eşitlik, adalet, özgürlük düşüncesi yaygınlaştıkça, bu konuyla ilgili mücadeleler de artmıştır. İnsan haklarının korunduğu yönetim sistemi de Demokrasi’dir. Demokrasiler de hukuk’un üstünlüğü esastır. Demokrasiler de tüm insanlar eşit haklara sahiptir.

  1945 de kurulan Birleşmiş Milletler Örgütü’nün öncelikle amacı, dünya’da barış’ı ve güvenliği sağlamaktı. 10 Aralık 1948 tarihinde, birleşmiş milletler örgüt’ü, İnsan Hakları Evrensel bildirgesini kabul ve ilan etti. Beyanname 30 maddeden oluşmuştu. Bu beyanname insan’a değer veren özgürlük, eşitlik tanıyan duyurudur. İnsan Hakları Evrensel Bildirisi, insan hakları konusuna tam bir tanım amaçlayarak hazırlanmıştır. Esas amaç, bu tanıma uyan insan haklarının hiçbir tereddüt’e meydan vermeden uygulanmasıdır. Bu düşünce ile İYİ Parti Adana İl Başkanlığı olarak çalışmalarımızı büyük bir titizlikle sürdürüyoruz. Genel Merkezimizin talimatları doğrultusunda insan’a insanca yaşam mücadelesi içerisinde, demokrasimizin vazgeçilmez unsuru olan değerleri sonsuza kadar koruyacağız. Cumhuriyet’in ilke ve inkilapların’dan asla vazgeçmeyeceğiz. Bu düşüncelerle; tüm insanlığın, insanca yaşam mücadelesini destekliyor, tüm vatandaşlarımızın bu özel gününü kutluyorum.