İFLAS ETMİŞ DURUMDAYIZ | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

CHP ADANA SİVAS DAVASI BASIN BÜLTENİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ADANA HAYVAN BAKIMEVİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

İFLAS ETMİŞ DURUMDAYIZ

Çaresizlikle baş başa kaldıklarını vurgulayan dolmuşçular CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin’e dert yandı.

Bu haber 22 Ağustos 2023 - 11:37 'de eklendi ve 127 views kez görüntülendi.

“Yolcu bulamıyoruz”

“İflas etmiş durumdayı

“İnsanlar dolmuşa binebilmek için öğrenci kimliği temin ediyor”

“Zamlar vatandaşı canından bezdirdi”

– Cumhuriyet Halk Partisi () Adana Milletvekili , taksicilerden sonra dolmuşçu esnafıyla bir araya geldi. Esnafın derdiyle dertlenen Dr. Şevkin, “Her gün akaryakıta yapılan zamlar vatandaşı canından bezdirdi” dedi. Vatandaşın, markete, manava gidemediği gibi artık dolmuşa da binemediğini dile getiren Dr. Şevkin, yolcu ve yük taşımacı esnafının da tıpkı vatandaşlar gibi hayat pahalılığına yenik düştüğünü ifade etti.
Adana Seyhan ilçesi Hadırlı Mahallesi'ndeki dolmuşçu esnafını ziyaret eden Dr. Şevkin, esnafın sorunlarını dinledi.
“KASKOMUZ YOK, İFLAS ETMİŞ DURUMDAYIZ”
CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin'e sorunlarını anlatan Özbirlik Dolmuş Durağı Başkanı Ali Özçay, “Bindirecek yolcu bulamıyoruz. 1 lira olan parça 1000 lira oldu. ıkıntılarımız büyük, taşıyacak yolcu da bulamıyoruz artık. Dolmuşçu olarak iflas etmiş durumdayız” dedi.
Özçay, kredi de çekemediklerini belirterek, yüzde 4,5 olan faiz oranının yüzde 12 olarak düzenlendiğini söyledi. Özçay, yedek parçalarının artan fiyatlarını da aktararak, 3 bin lira olan kompresör fiyatının 8 bin liraya yükseldiğine dikkat çekti. Geçen yıl 6 bin lira olan sigorta fiyatlarının ise 12 bin liraya yükseldiğini kaydeden Başkan Özçay, KASKO fiyatlarının da olağanüstü arttığını ifade ederek, hiçbir dolmuşçunun KASKO yaptıramadığını vurguladı.
“HERKES ÖĞRENCİ KİMLİĞİ ALMAYA ÇALIŞIYOR”
Yurttaşların dolmuşa binemediğini, binenlerin de öğrenci kimliği alarak dolmuşa binmeye çalıştığını ifade eden Özçay, “Herkes dışarıdan öğrenci kimliği almak istiyor. Dışarıdan alabiliyorlar ve hepsi bize zarar olarak dönüyor. Yatlara mazotu ucuz olarak verirken, dolmuşçulara, servisçilere, kamyonculara neden verilmediğini anlamıyoruz. Biz bunun bize de verilmesini istiyoruz” diye konuştu.
“ESNAFA UYGUN FİYATTAN MAZOT VERİLSİN”
Dolmuşçu Sedat Hallaçoğlu ise esnafa mazotun uygun fiyattan verilmesini isteyerek, “Aynı sıkıntılar tarımda da var, taksici, servisçi kardeşlerimizde de var” diye konuştu.