“Her alanda büyüyen, güçlenen Türkiye var!” | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Yeni Doğan Bebeklere ‘Hoş Geldin’

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

kültür sanat merkezi protokolü

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ÇED BAŞKANI TEKBAŞ, GÜVEN TAZELEDİ

Adana Özel, Genel, Gündem, Yerel Haberler

DR. ANIL TANBUROĞLU ADAYIM DEDİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

“Her alanda büyüyen, güçlenen Türkiye var!”

Bu haber 01 Şubat 2023 - 20:39 'de eklendi ve 201 views kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, “Nefis ve şeytan karanlığa, akıl ise aydınlığa götürür. Kısaca akıl, mantık Cumhur İttifakı diyor!” dedi.

Yusuf Kanlı 'da…

Başkanı Yusuf Kanlı gezileri kapsamında Kozan'da esnaf ziyaretleri yaptı. İl Divan Kurulu Üyelerinin yanı sıra MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı'nın da eşlik ettiği ziyaretlerde Başkan Yusuf Kanlı esnafı tek tek gezerken park ve bahçelerde dinlenen vatandaşları da ihmal etmeyip âl ve hatırlarını sordu.

Parkta vatandaşlarla sohbet etti

Kimi yerde vatandaşlarla sohbet eden Yusuf Kanlı, önemli mesajlar da verdi. Bir parkta vatandaşları dinleyen ve onlarla sohbet eden Yusuf Kanlı, şunları söyledi:

“Hemen bütün dünyada pek çok ülkede ciddi krizler halen devam ediyor. Allah'a şükür Türkiye iki yıl süren pandeminin en ağır şartlarında bile namerde muhtaç olmadan yoluna devam etti. Yaşanan süreçte yerli ve milli İHA'ları, SİHA'ları, lazer topları, uzun menzilli füzeleriyle, akıllı stratejik diplomasisiyle her alanda büyüyen ve güçlenen, toplumun huzur ve refahına mesai harcayan bir Türkiye var.”

“Milet parçalanırsa telafisi yok”

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı “Kozan ilçemiz ve genelde Çukurova, üretim bölgesi. Bu sene narenciye, üreticilerimizi memnun etti. Belki gelecek yıl daha güzel olur. Demem o ki bugün çeyrek ekmeğimiz olabilir, yarın Allah nasip eder tüm ekmek buluruz ama vatan bölünür, millet parçalanırsa bunun telafisi yok. İşte Afganistan, Irak, Suriye, Libya, Yemen en somut örnekleriyle önümüzde duruyor.” ifadesini kullandı.

“Akıl nimetini kullanmak zorundayız”

Yusuf Kanlı devamla “Milletçe sadece bugünümüzü değil, çocuklarımızı, gelecek nesillerimizi de düşünmeliyiz. Neden Amerika, Avrupa ülkeleri, PKK'nın, YPG'nin, FETÖ'nün arkasında? Türk-İslam düşmanı tüm bu ülkeler ve tüm terör örgütleri neden Cumhur İttifakı'nı yıkmak için muhalefet partilerine destek çağrısı yapıyor; düşünmek lazım! Cenab_ı Allah'ın verdiği akıl nimetini kullanmak zorundayız.” dedi.