HEDEFİNİZİ VE PLANINIZI İYİ BELİRLEYİN | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

HEDEFİNİZİ VE PLANINIZI İYİ BELİRLEYİN

Adana Barosu’na kayıtlı stajyer avukatlara yönelik düzenlenen 2022-2023 Staj Eğitim Programı tamamlandı. Dönemin sona ermesi nedeniyle stajyer avukatlarımızla birlikte pasta kesildi.

Bu haber 13 Haziran 2023 - 16:53 'de eklendi ve 149 views kez görüntülendi.

BARO BAŞKANI Av. SEMİH GÖKAYAZ;

“HEDEFİNİZİ VE PLANINIZI İYİ BELİRLEYİN”

Adana Barosu’na kayıtlı stajyer avukatlara yönelik düzenlenen 2022-2023 Staj Eğitim Programı tamamlandı. Dönemin sona ermesi nedeniyle stajyer avukatlarımızla birlikte pasta kesildi.

Adana Barosu Avukatlar Salonu’nda gerçekleşen programda konuşan Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz, çok yoğun geçen dönem boyunca stajyer avukatların avukatlık mesleğine hazırlanması konusunda çaba sarf eden, özen gösteren ve bu süreçte emek veren, katkı sunan eğitim programlarında bilgi ve deneyimlerini paylaşan meslektaşlarına teşekkür etti.

HEDEFİNİZİ VE PLANINIZI İYİ BELİRLEYİN
Av. Gökayaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hem mesleğimiz hem ülkemiz birçok açıdan zor zamanlardan geçiyor. Pandemi, deprem ve ekonomik kriz derken ülke yangın yerine dönmüş vaziyette.

Ülkemizde, yargı bağımsızlığından bahsetmeye olanak olamayan zamanlardayız. Bunların yanında avukat sayısı artışında ciddi bir plansızlık var. Ve bu konuda tedbir alma konusunda hiçbir çaba gözlenmiyor. Dolayısıyla mesleğe yeni başlayan arkadaşlarımın işlerinin hiç de kolay olmadığı açık. Bu zorluklara karşı başarıyı yakalamak mesleğin başlangıcında hedefimizi net olarak belirlemeli ve bu hedefe ulaşmak yapılması gerekenleri planlarımız lazım. Planlayalım ki vakit kaybetmeyelim, planlayalım ki serbest meslek olan avukatlık mesleğinde kendi iç disiplinimizi sağlayıp başarıyı yakalayalım.

Zihninizin bir köşesinde uzmanlaşmak istediğiniz bir alan mutlaka olsun. O alanla ilgili kendinize yatırım yapın, geliştirin.

Avukatlık mesleği, üstlendiği işi meslek heyecanıyla takip etmeyi ve başarıyla sonuçlandırmayı gerektiriyor. Avukatlık mesleği aynı zamanda insanlarla iyi iletişimi, cesur ve çalışkan olmayı gerektirir.

Eğer bu özelliklere sahipseniz hiç korkmayın! Avukatlık mesleğinde ısrar edin. Her daim önceliğiniz mesleğimizin saygınlığı olsun.

Meslekte öyle bir anda değil, merdivenleri çıkar gibi emin adımlarla yükselin.”

Konuşmaların ardından, Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz, Yönetim Kurulu Üyeleri, ders veren avukatlar ve stajyer avukatlarla birlikte pasta kesildi.