HALK BAŞKAN SONER ÇETİN'İ BAĞIRINA BASTI | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

HALK BAŞKAN SONER ÇETİN’İ BAĞIRINA BASTI

Bu haber 15 Ocak 2019 - 22:49 'de eklendi ve 18 views kez görüntülendi.

Göreve geldiği günden bu yana halkla iç içe yönetim anlayışıyla hareket eden ve bunu her yaptığı yenilikle ortaya koyan Çukurova Belediye Başkanı ve Adayı Soner Çetin, saha çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Kabasakal, Şambayat, Esentepe ve Karahan Mahallelerine çıkartma yapan Başkan Soner Çetin’i halk büyük bir coşku ve sevgi seli ile karşıladı. Çetin’in mahallelerde düzenlediği toplantı adeta mitinge döndü.

 

ÇETİN GİTTİĞİ HER YERDE COŞKUYLA KARŞILANDI

Halkla iç içe belediyecilik yapan ve sosyal belediyecilik alanında Türkiye’de ilklere imza atan Çukurova Belediye Başkanı ve Adayı Soner Çetin, adaylığı açıklandığı günden bu yana halkın içinden çıkmıyor. Esnaf ziyaretinin yanı sıra kahvehane ve ev toplantıları yapan Başkan Soner Çetin, geçtiğimiz gün Kabasakal, Şambayat, Esentepe ve Karahan Mahallelerinde miting tadında toplantılar yaptı. Her gittiği mahallede büyük bir coşku ile karşılanan Başkan Çetin’i halk bağırına bastı. Yapılan hizmetler için başta mahalle muhtarları Başkan Çetin’e teşekkürlerini iletirken, halk da kendilerini bir kez olsun geri çevirmeyen Çetin’e duydukları minneti dile getirdi.

 

“HER YERE ADALETLİ VE EŞİT HİZMET GÖTÜRDÜK”

Gittiği mahallelerde halkın isteklerini dinleyen ve yeni dönemde yapacağı hizmetlerle ilgili halkın görüşlerini alan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, halkın sevgi gösterileri eşliğinde konuştu. Hangi siyasi partiye gönül vermiş olursa olsun toplumun tüm kesiminden büyük bir destek gördüğünü ifade eden Başkan Çetin, “Adaylığımız açıklandığı günden bu yana daha çok halkın içindeyiz. Bunu gururla söylüyorum ki ektiğimiz tohumlar boy vermiş. Halkımız bizi sevgiyle kucaklıyor. Halk yerel seçimlere farklı bakıyor. Belediye Başkanlığı seçimlerinde hemşehrilerimiz şahısa bakıyorlar, yaptıkları işe bakıyorlar.  Biliyorsunuz biz hiçbir zaman belediyeye siyaseti sokmadık. Bir belediye başkanının tek amacı hizmet etmek olmalı. 2014 yılından beri anlayışımız bu oldu. Hiç kimse diyemez ki “Soner Çetin şu partili bu partili diye ayrım yaptı”.Biz bütün hemşehrilerimizi kucakladık. “Oy veren vermeyen bütün hemşehrilerimizin canı sağolsun” dedik ve herkesin başkanı olduk. Yeni dönemde de aynı anlayışta çalışmaya devam edeceğiz. Her yere adaletli, eşit hizmet götürdük ve böyle de devam edeceğiz ” dedi.

 

“İKİNCİ DÖNEMDE SIFIR SORUNLU BİR ÇUKUROVA OLACAK”

Göreve geldiği günden bu yana 6 ayda bir mahalle olan köylere ziyarette bulunduğunu aktaran ve aynı şekilde devam edeceğini vurgulayan Başkan Çetin, “Bir belediye başkanı halka dokunmalı, halkın içinde olmalı. Biz sizlerden hiçbir zaman uzak kalmadık. Sizlerin verdiği destekle bugüne kadar çok başarılı projeleri hayata geçirdik. Sabah gün doğmadan başlayan mesaimizi gecenin geç saatlerine kadar sürdürüp, Çukurova’yı şaha kaldırdık. Önümüzdeki 5 yıl için de, çok güzel, Çukurova’yı Türkiye’nin gündemine oturtacak projeler hazırladık. Sizlerin desteği ve güveniyle, bunları da hep birlikte başarıp, tarih yazmaya devam edeceğiz. Sizlerin de isteğiyle ikinci 5 yıllık dönemde artık her konuya hakim olmuş bir şekilde gece demeden gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. İkinci dönemde sıfır sorunlu bir Çukurova olacak. Sizlerin yaşam standartlarınızın artırılması için, huzurunuzun, mutluluğunuzun, güvenliğinizin sağlanması için elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Açtığımız yeni sayfada varsa eksiğimiz tamamlayacağız, varsa yanlışımız düzelteceğiz. Sizlerle el ele olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.