Habibe Öçal Genel Kurul'da Kınadı! | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Habibe Öçal Genel Kurul’da Kınadı!

Bu haber 30 Kasım 2018 - 11:22 'de eklendi ve 14 views kez görüntülendi.

Birleşmiş Milletler Fransa’da “Sarı Yelekliler” tarafından ülkedeki akaryakıt zamlarını protesto etmek için düzenlenen ve sokaklarda “savaş görüntüsü”ne yol açan gösterilerde polisin şiddet kullanmadığını savundu. Bunun üzerine TBMM Genel Kurul’unda söz alan AK Parti Milletvekili Habibe Öçal, Birleşmiş Milletleri, Fransa Hükümetini kınadı.

Birleşmiş Milletlerin Gezi olayları esnasında polisin ülkeyi yakıp yıkan çapulculara karşı müdahalelerini ‘Aşırı şiddet’ olarak nitelendirdiği hatırlatan Öçal, Aynı Birleşmiş Milletlerin Fransa’daki olaylara ise gözlerini yumduklarını, kulaklarını kapattıklarını söyledi.

Milletvekili Öçal açıklamasında; “Fransa’daki eylemlere ilişkin açıklamalarda bulunan Birleşmiş Milletler, ülkedeki savaş görüntüsünü görmezden gelerek polisin şiddet kullanmadığını savundu. Zaten her zaman beş daimi üyenin çıkarlarına hizmet eden Birleşmiş Milletlerin bu ikiyüzlü tutumuna hiç şaşırmadık. Ancak sözde basın özgürlüğü, insan hakları savunucular, İki ağacı bahane edip vandalizmi destekleyen yerli işbirlikçiler, Barış söylemleri adı altında çukur siyaseti yapanlar, bu polis şiddeti karşısında Fransa hükümetine tutumları ne olacak acaba? Aslında cevabını bildiğimiz bu sorunun muhataplarını, Birleşmiş Milletleri ve Fransa Hükümetini buradan kınıyorum.” dedi.