Güven: Rotamız mavi, yolumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yoldur. | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

Gündem, Spor

Güven: Rotamız mavi, yolumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yoldur.

Bu haber 15 Eylül 2022 - 12:03 'de eklendi ve 94 views kez görüntülendi.

Memleket Partisi Adana il eski başkanı ve kurucusu Celal Güven, 26 Eylül 2022 tarihinde gerçekleşecek olan Olağanüstü il kongresinde il başkanlığı adaylığını açıkladı.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenleyen Güven, “Sayın Genel Başkanımız Muharrem İnce’nin önderliğinde önce hareket olarak başlayıp akabinde partileşen Memleket Partimizin Adana İl Başkan adaylığımı buradan kamuoyuna ilan ediyorum” dedi.

Güven yapmış olduğu basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Değerli basın mensupları, kıymetli ilçe başkanlarım, ilçe yöneticilerim, değerli partililerimiz, değerli dostlar hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Sözlerime başlamadan önce bugün açıklamakta olacağım Adana İl Başkanlığı alığım için kıymetli zamanlarınızı ayırarak, buraya teşrif ederek bize katkı sağlamaya, coşku sağlamaya geldiğiniz ve bizimle birlikte olduğunuzdan dolayı ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.

Gururla ifade ediyorum ki, ben ülkemize umut olarak yola çıkmış, ülkemizin sorunlarını çözecek, Türkiye’nin 81 ilinde içinde vatan ve millet sevdası olan her biri birbirinden kıymetli olan insanların özverisiyle birlikte Sayın Genel Başkanımız Muharrem İnce’nin önderliğinde önce hareket olarak başlayıp akabinde partileşen Memleket Partimizin Adana İl Başkan adaylığımı buradan kamuoyuna ilan ediyorum.

Partililik bilinci, yönetici liyakati, örgüt emeğini öne çıkaran bir anlayışla, ötekisi baskı olmayan herkesin birlikte kolektif bir şekilde hareket ettiği bir örgütün var olması için hep beraber çalışacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Kendimi her ne şart altında olursa olsun partime, ülkeme ve bize inanan insanlara karşı sorumlu hissediyorum.

Milletimizin gerçek anlamda huzur ve mutluluğa ulaşabilmesi Memleket Partisi iktidarı ile mümkün olduğu öncelikle burada bulunan partililer tarafından bilinmektedir.

İşte bizim mücadelemiz partililiği, liyakati, emeğin en yüce değer olduğunu öne çıkaracak bir anlayışla, her fikrin değerli hissettirileceği bir örgütün var olması için hep birlikte çalışacağımız bilinciyle hareket edeceğimizi ifade ederek, bilgimi birikimimi ve yıllardır edindiğim tecrübemi partim aracılığıyla insanların hizmetine sunmak istiyorum. Sizlerden de siyasal mücadelemde ki yolculuğuma destek vermenizi diliyorum ve istiyorum.

İlerleyen günlerde siz değerli üyelerin ve delegelerin önlerine sandık konulacak. Bu nedenle aday olarak huzurunuzdayım hem de patimizin ve örgütümüzün emrindeyim. Rotamız mavi, yolumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yoldur.

Hepinizi tekrar saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.”

Memleket Partisi Adana İl Başkan Adayı Celal Güven daha sonra, toplantıya katılan basın mensuplarının sorularını cevapladı.