Gürer: “Trafik cezalarında e-tebligat uygulaması şoför esnafını mağdur ediyor” | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

Hukuk dünyasına 14 avukat katıldı

Genel, Gündem, Yerel Haberler

İsmail Koncuk basın açıklaması

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

“Kıyma bile 300 lira”

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Gürer: “Trafik cezalarında e-tebligat  uygulaması şoför esnafını mağdur ediyor”

Bu haber 03 Kasım 2022 - 17:09 'de eklendi ve 81 views kez görüntülendi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak trafik cezalarının e- tebligatla bildirilmesinin yarattığı mağduriyete dikkat çekti.

CEZALARI TAKİP EDEMEYEN ŞOFÖR ESNAFI FAİZE DÜŞÜYOR 

Trafik cezasının tutanakta yazılı olmamasının şoför esnafının ceza takibini de bu bağlamda sorunlu kıldığına vurgu yapan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Bu nedenle kanunen geçerli e-tebligatı izleme olanağı sınırlı olduğundan cezalar faize düşerek katlanmaktadır” dedi.

CEZALAR İÇİN YAPILANDIRMA GETİRİLMELİ 

Cezalar için yapılandırma getirilmesi ve borcun faizinin silinmesi gerektiğini belirten Gürer, “ Bir an önce bu yönde bir çalışma ihtiyaçtır. K1 belgeli özellik ve küçük tonajlı araç sahipleri de dert yanmaktadır. Bu konuda da düzenleme talepleri Bakanlık tarafından dikkate alınmalıdır, çözüm üretilmelidir” diye konuştu.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, ekonomik krizle sorunları artan şoför esnafının bu bağlamda yaşadıklarına çözüm getirilmesi ve sorunlarının takip edilmesinin de iktidar tarafından sağlanması gerektiğini sözlerine ekledi.