Gürer: “Genel müdür, ortamı güllük gülistanlık sanıyor” | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

Gürer: “Genel müdür,  ortamı güllük gülistanlık sanıyor” 

Bu haber 20 Ekim 2022 - 20:17 'de eklendi ve 110 views kez görüntülendi.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın, “Her evin aslında şeker ve yağ deposu olduğu” yönündeki sözlerine tepki gösterdi. Gürer, Meclis’te yaptığı konuşmada “Vatandaşı stokçu ilan eden ve 3 yerden maaş alan genel müdür, ortamı güllük gülistanlın sanıyor” dedi. 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın her evin aslında bir şeker ve yağ deposu olduğu, vatandaşın iki yıllık stok yaptığı şeklindeki sözlerini eleştirdi.

 

Üreticiyi “terörist”, marketleri “fahiş fiyattan satanlar” olarak duyuran iktidar sahiplerinin müdürlerinin ucuz ekmek kuyruğundaki vatandaşımızı da stokçu ilan edecek kadar işi ilerlettiklerini belirten Gürer, “ Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Hüseyin Aydın her evin aslında bir şeker ve yağ deposu olduğunu, vatandaşın iki yıllık stok yaptığını söylemiş. Vatandaşın durumundan habersiz Genel Müdür -Milletvekilimiz Yavuzyılmaz’ın ortaya çıkardığı bilgiler ışığında- 3 yerden maaşla yaşadığı için ortamı güllük gülistanlık sanıp bir de vatandaşla dalga geçiyor” şeklinde konuştu.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası Genel Müdürü iken de “T.C.”yi bankadan kaldırarak tarihe geçen bir zat olduğuna dikkat çekerek, “Kooperatif ise adı “kooperatif” ticari işletme, yine de iktidarın eli üzerinde. Marketlerinde Cumhurbaşkanı 30 kalem üründe yüzde 30 indirim yapıldığını duyurdu, birkaç gün dahi indirim sürmedi, algı yaratıldı” diye konuştu.

 

https://www.yenibizimadana.com/wp-content/uploads/2022/11/WhatsApp-Image-2022-11-24-at-18.25.06.jpeg