Gürer: Gazilerimizin fedakarlıklarının tarifi yoktur | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Gürer: Gazilerimizin fedakarlıklarının tarifi yoktur

Bu haber 17 Eylül 2020 - 10:59 'de eklendi ve 8 views kez görüntülendi.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Gaziler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, şehitlerimizin ve gazilerimizin vatanımız için bağımsızlık ve özgürlük uğruna gösterdikleri fedakârlıkların tarifinin olmadığını söyledi. 

ATATÜRK’E GAZİLİK UNVANININ VERİLMESİ 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasından sonra, 19 Eylül 1921’de Millet Meclisi tarafından Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ‘mareşal’ rütbesi ve ‘gazilik’ unvanının verildiğini hatırlattı.

GAZİLERİMİZİN VE ŞEHİTLERİMİZİN 

EMANETİNE SONSUZA KADAR SAHİP ÇIKACAĞIZ

Bağımsızlıktan asla ödün vermeyen Ulusu’muzun tarih boyunca, dünyada eşine ender rastlanan zaferlere imza attığını belirten CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Şehitlerimizin ve gazilerimizin bağımsızlık ve özgürlük uğruna gösterdikleri fedakarlıkların tarifi yoktur. Gaziler Günü olarak kutlanan bu anlamlı günde, şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan vatanımıza ve Cumhuriyetimize sonsuza kadar sahip çıkacağız” dedi.

GAZİLERİMİZİN TALEPLERİNE KAYITSIZ KALINMAMALIDIR

Bağımsızlık mücadelesinde canlarını hiçe sayan gazilerimiz için günümüzde sağlanan yaşam koşullarının, onların gösterdiği fedakârlıkların yanında yeterli olmadığını ifade eden CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Gazilerimizin gösterdiği fedakârlıkların onlara sağlanacak yaşam koşullarıyla ölçülmesi mümkün değildir. Ancak, en azından var olan sorunlarının çözümüne, istek ve taleplerine kayıtsız kalınmamalıdır. Daha önce  verilen hakları geliştirilmeli, emekli olabilme şartları  kolaylaştırılmalıdır” diye konuştu.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Gaziler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamasında; “ Gaziler Gününde tüm gazilerimize sevgi ve saygı İle selamlıyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bağımsızlık uğruna canlarını ortaya koyan gazilerimizi ve şehitlerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize sağlıklı ve huzurlu yaşam diliyorum” ifadelerini kullandı.